نامه فوری نمایندگان مجلس به ابراهیم رئیسی درباره دریاچه ارومیه

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

ایسنا: سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نماینده تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۳ صحن مجلس در نطق میان دستور خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونسیتی در غزه گفت: جهانیان بدانند در این جنایات رژیم صهیونیستی ۱۰۴ مسجد و از جمله مسجد تاریخی العمدی که مربوط به ایام و قرون وسطی است، خراب شده است، همچنین ۳ کلیسای تاریخی را هم ویران کردند.

وی افزود: رزمندگان دلاور غزه، گردان‌های قسام، حزب الله لبنان و انصارالله یمن همه به کمک این عزیزان آمده‌اند، دستشان مریزاد و دعا می‌کنیم که هر چه زودتر پیروز شوند.

میرتاج الدینی با اشاره به شرایط بحرانی دریاچه ارومیه، بیان کرد: دریاچه ارومیه ششمین دریاچه شور جهان است اما به یک شرایط سخت و بحرانی رسیده است و از پریشان حالی به شرایط بحرانی افتاده است کما اینکه دریاچه پریشان کازرون هم چنین وضعیتی دارد. مشکل اصلی در اینجا مدیریت منابع آب است، دولت تابحال کارهای بزرگی انجام داده است از جمله افتتاح تونل و کانال انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه اما کافی نبود.

این نماینده مجلس عنوان کرد: ما نمایندگان شمال غرب نامه‌ای به آقای رییس جمهور نوشته‌ایم و همه راه‌های تعریف منابع آب جدید را آنجا بررسی کرده‌ایم؛ یکی از راه ‌ای حل مشکلات آب کشور انتقال آب از آب‌های آزاد خلیج فارس است و آنجا مسیر ۷۰۰ کیلومتر دارد و ۵ استان این مسیر می‌تواند از این آب بهره‌مند شود؛ باید این هم مورد توجه جدی قرار گیرد تا ان‌شاءالله بتوانیم منابع پایدار و منابع آب جدیدی برای دریاچه ارومیه تامین کنیم.

میرتاج‌الدینی در بخش دیگری از نطق میان دستور خود اظهار کرد: در مقابل تورم و گرانی مخصوصا کالاهای مایحتاج عمومی، یکی از راهکارهایی که مجلس بر آن تاکید کرد و دولت هم آن را پیاده می‌کند کالابرگ الکترونیکی برای ۱۱ قلم است؛ این کالابرگ دو بار امتیاز دارد که یکی عمل شده و یکی نه. اگر مزیت دوم را هم عمل کنند نتیجه‌بخش خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا