موضوع مالیات از خانه‌ها و ویلاهای لوکس به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

Print Friendly, PDF & Email

در جریان بررسی بودجه؛

موضوع مالیات از خانه‌ها و ویلاهای لوکس به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

موضوع مالیات از خانه‌ها و ویلاهای لوکس به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

رئیس مجلس شورای اسلامی به جهت رفع ابهام، موضوع اخذ مالیات از خانه ها و ویلاهای لوکس را به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور ارجاع داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه ۷ اسفند ماه) مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور، بند (ذ) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ ارجاع دادند.

لازم به ذکر است در جریان بررسی این بند، ابتدا نمایندگان با اصلاح پیشنهادی محمدرضا صباغیان بافقی در ردیف ۱ تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند که براساس آن عبارت "واحدهای مسکونی" در این ردیف حذف شد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ارجاع این ردیف براساس ماده ۱۵۳ به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور برای بررسی بیشتر گفت: به نظر من با حذف عبارت "واحدهای مسکونی" در این بند، ابهاماتی به وجود می‌آید. در شرایط کنونی ویلاهای غیرمجاز مالیات نمی‌دهند و تخریب نمی‌شوند و از ویلاهای مجازی که ساخته می‌شوند نیز مالیات می‌گیریم و به صورتی دیگر آنها را مجازات و تنبیه می‌کنیم.

رئیس مجلس در این خصوص گفت: از طرف دیگر در بند (ذ) تبصره ۶ برای اخذ مالیات از ویلاها قید جمعیتی ۱۰۰ هزار نفر آورده شده و این درحالی است که اغلب ویلاها در شهرها و محیط‌های بسیار کوچک هستند. از این رو با توجه به ابهامات مذکور بند مربوطه را به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌دهیم تا مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا