دریادار سیاری در جمع خبرنگاران: موضع شفاف ایران دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور است معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: موضع روشن ایران دفاع از تمامیت ارضی، استقلال کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی است و در مقابل هر تهدیدی ایستادگی می‌کند آنچنانکه این موضوع تا کنون نیز ثابت شده است. به گزارش خبرنگار مهر، […]

دریادار سیاری در جمع خبرنگاران:

موضع شفاف ایران دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور است

موضع شفاف ایران دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور است

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: موضع روشن ایران دفاع از تمامیت ارضی، استقلال کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی است و در مقابل هر تهدیدی ایستادگی می‌کند آنچنانکه این موضوع تا کنون نیز ثابت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ظهر امروز (سه شنبه ۲۷ دی ماه) در آئین دیدار فرماندهان ارتش با وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران که در محل ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش شد، در جمع خبرنگاران درباره مواضع ایران در ارتباط با ناامنی‌های ناشی از حضور کشورهای استکباری در منطقه، گفت: امروز در اجرای تدبیر فرمانده محترم کل ارتش، نشستی با وابستگان نظامی کشورهای خارجی در ایران داشتیم و در این جلسه مطالب مورد نظر را به کشورهای وابسته منتقل کردیم.

وی تصریح کرد: در این نشست موضع‌گیری ایران اسلامی در ارتباط با موارد مختلف در سطح بین‌الملل، اعم از ناامنی‌هایی که به واسطه حضور کشورهای استکباری در سطح منطقه ایجاد شده و اقداماتی که در ابعاد مختلف به ویژه در اغتشاشات اخیر، علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عمل آوردند را بازگو کردیم. همچنین مواضع محکم جمهوری اسلامی ایران را عنوان کرده و راه آینده را برای وابستگان مشخص کردیم.

سیاری با بیان اینکه ما ملت صلح‌طلبی هستیم که در تاریخ معاصر به جایی تجاوز نکرده‌ایم، عنوان کرد: ایران آغازگر هیچ جنگی نبوده و در ۸ سال دفاع مقدس نیز از تمامیت عرصه و استقلال خود دفاع کرده است. ایران برای همکاری با همه کشورهای منطقه و دوست آمادگی دارد و می‌توانیم در ارتقای توان دفاعی همه کشورها همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تاکید کرد: ما مواضع خودمان را برای استکبار جهانی و آنها که به دنبال منافع نامشروع خود در منطقه هستند، شفاف و روشن عنوان کردیم. موضع روشن ما این است که برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران آماده هستیم و در مقابل هر تهدیدی ایستادگی می‌کنیم. این موضوع را ثابت کرده‌ایم و بر آن تاکید داریم.

وی خاطرنشان کرد: ما به صورت مستمر به توان دفاعی و بازدارندگی خود می‌افزاییم و این موضع شفاف و روشن ما در مقابل هر گونه تهدید است.


موضع شفاف ایران دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور است