مهران مدیری: موضوع خاک است و موضوع امنیت ملی و تمامیت ارضی

هشت صبح: در ماجرای اخیر کشور اظهارات مهران مدیری دال بر اینکه دیگر راضی به پخش برنامه هایم در صدا و سیما نیستم با واکنش های فراوانی مواجه شد. اولین واکنش را برخی چهره های هنری نشان دادند که گفتند مهران مدیری بعد از گرفتن آخرین چک میلیاردی خود از صدا و سیما حالا لگد به همه چیز می زند و برخی دیگر به افشای قراردادهای میلیاردی او پرداختند.

او حالا با عقب نشینی از اظهارات خود حق پخش برنامه ها را از آن صداوسیما عنوان کرد. 

 

مهران مدیری در آخرین پست اینستاگرامی خود درباره وقایع اخیر و برخی حاشیه‌های ایجاد شده تاکید کرد ایران را تکه تکه نمی‌خواهیم.

مهران مدیری چند روز گذشته پست جنجالی‌اش را حذف کرد. بعد از این حذف، خبرنگار تسنیم با یکی از نزدیکان او گفت‌وگویی انجام داد. او در توضیح انگیزه‌اش این چنین گفت: «باتوجه به حواشی پیش آمده و برداشت‌های اشتباه از گفته‌های آقای مدیری، وی ترجیح داده این پست را حذف کند تا از صحبت‌هایش سوءاستفاده نشود و به نوعی از فضای اغتشاش و آشوب حمایت نکرده باشد.»

حالا در پستِ مجازی دیگر اظهارنظر جالبی داشت و این چنین گفت: “هر آثاری که من تا امسال ساختم خالقش من هستم اما من مالکش نیستم مالکیت هر اثری که ساخته می‌شود توسط من یا دیگران با سازمان صدا و سیماست و تصمیم برای پخش یا عدم پخش برای هر برنامه با این سازمان است. یک نکته‌ای که این روزها گفته می‌شود درباره وطن است، موضوع خاک است و موضوع امنیت ملی و تمامیت ارضی.

 

بله طبیعی است هرکسی که در این کشور به دنیا آمده تلاش کرده و رشد کرده عاشق وطنش است و عاشق امنیت و عاشق تمامیت خاکش است. کدام ایرانی را می‌شناسیم یک وطن تکه پاره بخواهد. کدام ایرانی را می‌شناسیم یک وطن از هم گسیخته بخواهد. قطعاً هیچ ایرانی وجود ندارد با هیچ قومیت و هیچ شکل و شمایلی که در این سرزمین زندگی کرده یا زندگی می‌کند، عاشق خاکش نباشد و تمامیت خاکش را نخواهد.

بدیهی است همه ما عِرق ملی از مهمترین مسائل‌مان است و همیشه داشتیم، داریم و خواهیم داشت. اما دیگرانی نه از این کشور دیگرانی نه از این مردم، همیشه خواستند در طول این سال‌ها هر اتفاقی که در این مملکت افتاده، آن اتفاق و مردم حتی آدم‌ها را به نفع خودشان مصادره و ضبط کنند. اتفاقات و مردم را مال خود کنند و این خیلی ناجوانمردانه است. بهترین تصمیم را مردم ایران برای کشورشان می‌گیرند؛ مردم شریف، مردم باهوش و مردم دوست داشتنی.

نکته آخری که همیشه با فضای مجازی مسئله داشتم، سال‌ها گفتم و باز هم می‌گویم فضای مجازی علاوه بر خوبی‌هایش، مضرّات بسیاری هم دارد؛ یک مقداری باید مراقب فضای مجازی باشیم مراقب خودمان باشیم در فضای مجازی؛ این همه اتفاق و اخبار عجیب و غریب و این هم گفته‌های عجیب و غریب و … هزار چیز دیگر که باعث می‌شود اشتباه کنیم نسبت به خودمان نسبت به آدم ها و همین.

امیدوارم بهترین برای مردم ایران اتفاق بیفتد. امیدوارم به روزهای روشن امیدوارم به روزهای خوب و حال و امیدوارم خداوند همه مردم ایران و همه ما را در آغوش خودش بگیرد. تشکر.”

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا