مجلس

منتخبان جدید خوزستان در مجلس را بشناسید – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی دارای ۱۸ کرسی است که در دور اول انتخابات مجلس چهره نماینده جدید استان برای مجلس دوازدهم معرفی شد و انتخابات برای انتخاب سه منتخب جدید در ۲ حوزه انتخابیه آبادان و رامهرمز به دور دوم رفت.

انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی روز جمعه برگزار شد و با معرفی سه منتخب جدید، ترکیب کلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان معرفی شد.

در حوزه انتخابیه آبادان که دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی است و جلیل مختار در همان مرحله اول حائز رأی لازم برای حضور در مجلس دوازدهم شده بود رقابت برای انتخاب ۲ نماینده دیگر به مرحله دوم رفت و در نهایت از مجموع آرای صحیح ۵۷ هزار و ۷۰۱ رأی ماخوزه در آبادان جواد سعدون‌زاده با ۲۵ هزار و ۱۳۸ رأی و سید محمد مولوی با ۲۱ هزار و ۵۷۸ رأی به عنوان منتخب مردم آبادان به مجلس راه یافتند.

منتخبان جدید خوزستان در مجلس را بشناسید

جواد سعدون زاده در دوره‌های هفتم و نهم مجلس نماینده آبادان در مجلس بود و تقریباً در همه انتخابات‌های این شهرستان بوده است. وی که دارای دکتری زبان ادبیات عرب است، در ۲ دوره‌ای که در مجلس حضور داشت، همواره در کمیسیون انرژی مجلس فعالیت می‌کرد و از هم اکنون باید وی را در کمیسیون انرژی مجلس جدید دید.

همچنین سید محمد مولوی (زاده ۱۳۴۸ در اروندکنار) رئیس سابق آموزش و پرورش اروندکنار، مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان آبادان، معاون سابق فرمانداری ویژه شهرستان آبادان و نماینده فعلی آبادان در مجلس شورای اسلامی که برای دومین نوبت متوالی به خانه ملت راه پیدا کرد.

منتخبان جدید خوزستان در مجلس را بشناسید

این در حالی است که وی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توانست از مجموع ۷۰٬۲۳۱ رأی با کسب بیش از ۳۵٬۰۰۵ رأی، یعنی بیش از پنجاه درصد کل آرا به عنوان نفر اول آبادان به مجلس راه پیدا کند در حالی که این دوره مورد اقبال قبلی مردم آبادان قرار نگرفت.

مولوی در مجلس فعلی عضو کمیسیون آموزش بود. وی در سال چهارم عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، در سال سوم نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات، سال دوم نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات و سال اول نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات بود.

در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه رامهرمز و رامشیر نیز «امیر حسین نظری» با ۳۶ هزار و ۶۲۳ رأی در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر انتخاب شد. وی پیش از این در ۲ دوره مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان بوده است. وی که از چهره‌های جدید پارلمانی ایران به شمار می‌رود را باید عضوی از کمیسیون صنعت و معدن مجلس آینده به شمار آورد.

منتخبان جدید خوزستان در مجلس را بشناسید

اسامی و حوزه‌های انتخابیه استان خوزستان به شرح زیر است:

ردیف حوزه انتخابیه اسامی منتخبان
۱ اهواز، کارون، باوی و حمیدیه مجتبی یوسفی، سید محسن موسوی زاده و محمد امیر
۲ آبادان جلیل مختار، جواد سعدون زاده و سید محمد مولوی
۳ مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل رضا جباری
۴ اندیمشک جهانبحش قلاوند
۵ خرمشهر مصطفی مطور زاده
۶ رامهرمز و رامشیر امیرحسین نظری
۷ دشت آزادگان و هویزه مجید داغری
۸ شوشتر و گتوند سید محمد سادات ابراهیمی
۹ ماهشهر، امیدیه و هندیجان امیر حیات مقدم
۱۰ دزفول عباس پاپی زاده
۱۱ ایذه، باغملک، صیدون و دزپارت فرشاد ابراهیم پور
۱۲ شادگان هاشم خنفری
۱۳ بهبهان و آغاجاری محمدطلا مظلومی
۱۴ شوش و کرخه محمد کعب عمیر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا