یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت شناسایی و مهار منابع تشدید کننده آلودگی هوا در کلانشهرها به ویژه اهواز گفت: انتظار می‌رود در تعطیلی شهرها به دنبال آلودگی هوا نگاه تبعیض‌آمیز حاکم نباشد. سید کریم حسینی در گفت‌وگو با هشت صبح، با اشاره به معضل آلودگی هوا در کلانشهرها درباره […]

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت شناسایی و مهار منابع تشدید کننده آلودگی هوا در کلانشهرها به ویژه اهواز گفت: انتظار می‌رود در تعطیلی شهرها به دنبال آلودگی هوا نگاه تبعیض‌آمیز حاکم نباشد.

سید کریم حسینی در گفت‌وگو با هشت صبح، با اشاره به معضل آلودگی هوا در کلانشهرها درباره راهکارهای کنترل آن، بیان کرد: شکی نیست که وضعیت آلودگی هوا برای سلامتی مردم آسیب‌زاست و برای کنترل این وضعیت باید به شناسایی و مهار این منابع آلودگی بیشتر بپردازیم.

نماینده مردم اهواز ادامه داد: کلانشهر اهواز جزء سه شهر اول آلوده کشور است که این آلودگی توسط چند منبع تشدید می شود که قابل شناسایی و پیشگیری است؛ یکی از منابع آلوده کننده هوای اهواز تاسیسات نفتی و فلرهای نفتی است. هر سال در قانون بودجه سنواتی مصوب می شود که وزارت نفت باید نسبت به جمع آوری فلرهای نفتی اقدام کند ولی متاسفانه این اقدامات آنطور که باید انجام نمی شود. در برنامه هفتم توسعه جریمه هایی را برای وزارت نفت در خصوص عدم جمع‌آوری فلرهای نفتی مشخص کردیم و قطعا دستگاه های نظارتی ورود می کنند.

حسینی تصریح کرد: منابع دیگر آلودگی هوای شهر اهواز، شامل دود ناشی از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی و نیزارهای تالاب های اطراف اهواز  و دفن پسماند در اهواز است. از سوی دیگر وضعیت حمل و نقل عمومی نیز در تشدید آلودگی هوا موثر است. همه این عوامل قابل پیشگیری است که اگر این پیشگیری صورت نگیرد، سال به سال آلودگی هوا تشدید می شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه پیشگیری از تشدید وضعیت آلودگی هوا اقدام عاجلی می‌طلبد، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر انتظار می رود در تعطیلی شهرها به دنبال آلودگی هوا تبعیضی صورت نگیرد، گرچه بخشی از تصمیمات مهم نیز باید توسط مسئولان استانی صورت گیرد. همان طوری که مدارس شهر تهران یا اصفهان برای آلودگی هوا تعطیل می شود، باید برای دانش آموزان اهواز نیز مدارس در این وضعیت به شکل غیر حضوری برگزار شود.

انتهای پیام