معافیت خانه‌های لوکس از مالیات هنوز قطعی نیست

Print Friendly, PDF & Email

پژمانفر در گفتگو با مهر:

معافیت خانه‌های لوکس از مالیات هنوز قطعی نیست

معافیت خانه‌های لوکس از مالیات هنوز قطعی نیست

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: امکان تجدید نظر درباره حذف «خانه‌های مسکونی» از قانون اخذ مالیات از خانه‌های لوکس وجود دارد؛ هنوز این پیشنهاد نهایی نشده و باید بار دیگر بررسی شود.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ماجرای تصویب این پیشنهاد گفت: به نظر بنده نیز موافقت با این پیشنهاد، یک اشتباه در تصمیم‌گیری مجلس بود و متأسفانه این موضوع به نوعی مورد غفلت واقع شد.

وی بیان کرد: پیشنهاد اولیه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس از همین مجلس مطرح شد و توسط نمایندگان به تصویب رسید؛ با این حال موافقت نمایندگان با پیشنهاد حذف «خانه‌های مسکونی لوکس» از پرداخت مالیات از جمله مسائلی بود که جای تعجب داشت.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری زودهنگامی نسبت به این ماجرا گرفته شد؛ اظهار کرد: ماجرا از طریق کمیسیون تلفیق بودجه بررسی خواهد شد تا در رسیدگی بعدی، این موضوع اصلاح شود و خانه‌های مسکونی لوکس نیز مشمول پرداخت مالیات شوند.

پژمانفر بیان کرد: اگر صادق باشیم و توجیه نکنیم باید بگوییم تصمیم غلطی در صحن مجلس گرفته شد، تصمیمی که پیام بدی برای مردم داشت. بنابراین باید به نحو ممکن آن را اصلاح کنیم. البته با توجه به شناختی که از مجلس داریم معتقد هستم که نمایندگان حتماً در این باره تصمیم خود را اصلاح خواهند کرد.

وی تاکید کرد: امکان تجدید نظر درباره حذف خانه‌های مسکونی از قانون اخذ مالیات از خانه‌های لوکس وجود دارد و هنوز این پیشنهاد نهایی نشده است. مسیر تعیین تکلیف هنوز ادامه دارد و ماده مربوطه بار دیگر در کمیسیون بررسی خواهد شد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره انتقادات تند و تیز علیه مجلس در پی این تصمیم اظهار کرد: من مطمئن هستم این هیاهویی که علیه مجلس به راه افتاده بی مورد است؛ چرا که معدل تصمیمات مجلس نشان می‌دهد که نمایندگان در زمینه مبارزه با فساد، عدم تحمیل هزینه‌های بیشتر بر دوش مردم و همچنین شکستن انحصار جریان‌های برخی خاص عملکرد خوبی داشته‌اند.

پژمانفر اظهار کرد: اینکه برخی بخواهند مجلس یازدهم را با سیاه‌نمایی به مسائل متهم کنند، تلاش عده خاصی است که می‌خواهند نمایندگان را تحقیر کنند. این در حالی است که اطمینان دارم موضوع اخذ مالیات در مسیر عدالت پیش خواهد رفت و تصمیمی اخیر اصلاح خواهد شد چراکه نه به نفع هیچکس نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا