مشاور وزیر آموزش و پرورش: راه اندازی مدارس وابسته به حوزه در دستور کار است

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

حوزه: دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش با بیان اینکه قدرت ایمان بزرگترین پشتوانه و نجات بخش است، از راه اندازی مدارس وابسته به حوزه علمیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام حمید نیکزاد عصر روز دوشنبه در نشست قطب ۵ کشوری ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش در کرمان با بیان اینکه اگر از غزه نگوییم کم لطفی کرده ایم، گفت: امروز شاهد شکافی هستیم که بین آمریکا و کشورهای اروپایی حتی در دستگاه حاکمیتی اسرائیل ایجاد شده، جریانی که ابتدا از غرب شروع و دنبال شد و خوی درندگی اسرائیل را بیش از پیش نشان داد.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که در بسیاری از کشورها تظاهرات و حضور مردمی در کف میدان اتفاق می افتد، نگاه غرب امروز با خدشه مواجه شده و نخبگان باید در این زمینه با راهبرد، شفاف سازی و روشنگری کنند.

دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش گفت: موجی که برای نیروهای مقاومت راه افتاده آنچه هست که رهبری و امام ایجاد کردند، قدرت ایمان نجات بخش است و بزرگ ترین پشتوانه نیروهای مقاومت است، در فرازی از دعای صحیفه سجادیه آمده “پناه به خدا از مظلومی که پناه و دفاعی ندارد” فرهنگ حمایت از مظلوم را باید در حد توان خود نهادینه کنیم.

حجت الاسلام نیکزاد اظهار کرد: ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه براساس مصوبه ۷۸۶ انقلاب فرهنگی و ابلاغ رئیس جمهور شکل گرفته، آیین نامه شورای همکاری کمیته ها ۲۰ سال هست ابلاغ شده و به تازگی تغییراتی کرده که به زودی ابلاغ می شود و تا قبل از ابلاغ، نظر همکاران برای ما بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه نقش فرهنگی شورای استانی آموزش و پرورش کم رنگ است، بیان کرد: برای طرح امین هم باید دستورالعملی ابلاغ شود و نظر همکاران را برای بهبود کیفیت اجرای آن جمع آوری می کنیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: طرح پیوند «مسجد، مدرسه و منزل» هنوز توفیق لازم را کسب نکرده و یکی از مواردی است که وزیر آموزش و پرورش با جدیت پیگیر آن است، نقش دستگاه های بیرونی در این طرح جدی گرفته نشده و برای خود دانش آموز هم باید نقش تعریف شود، دانش آموز را باید به مسجد وصل کنیم.

حجت الاسلام نیکزاد گفت: راه اندازی مدارس وابسته به حوزه در دستور کار است و طلبه هایی که توانمندی لازم را دارند جذب شده اند که امیدواریم نقشی در ترویج بیشتر فرهنگ ایرانی-اسلامی داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا