سیاسی

مشارکت در انتخابات اصلی همگانی برای نیروهای مسلح است – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، سردار رسول سنایی راد، معاون سیاسی دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گردهمایی هادیان سیاسی ارتش که در سالن همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با بیان اینکه مشارکت یک اصل همگانی برای آحاد مردم، به خصوص نیروهای مسلح است، اظهار کرد: حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه‌ی انتخابات یک اصل است و اهمیت ویژه ای دارد و رئیس جمهور جدید باید برای ایران قوی تلاش کند. بنابراین، اصل وجود مشارکت حداکثری در جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

سردارسنایی راد افزود: امام خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب، نقش اساسی در دستاورد بزرگ انقلاب داشته و آن هم چیزی جز، نظام جمهوری اسلامی ایران ” نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد ” نیست.

وی با اشاره به اینکه در سیره و اندیشه امام راحل، مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب از نهضت، با باورمندی به مردم شروع به فعالیت می‌کند و تا تثبیت انقلاب با تکیه برمردم و تاکید بر نقش محوری آحاد جامعه پیش می‌رود و در اندیشه حضرت امام شیوه اخذ رای به صورت تزیینی نیست.

معاون سیاسی دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: با اشاره به اینکه حضرت امام قوی بودن را شرط خروج از شرایطی که یک ملت در ذلت گرفتار شده است می‌دانست، اضافه کرد: در حکومت اسلامی مورد نظر امام، حمایت از مردم به خصوص محرومین، یکی از وظایف الهی دولتمردان به حساب می‌آید و این همه اصرار امام بر اهمیت و نقش مردم در صحنه در تمامی دوران زندگی، مبتنی بر اهمیتی است که در دین مبین اسلام به مردم داده شده است.

وی گفت: امروز که در آستانه انتخابات هستیم بایستی مکمل حماسه بدرقه پیکر شهدا عمل کنیم؛ جالب است که حتی جایی که معمولاً ضعف برجامعه عارض می‌شود، عزا و ماتم بزرگی است اما رهبری از این بدرقه تجلیل کرد و اذعان داشتند که نه تنها عزا زمین گیرمان نکرد بلکه نمایش اقتدار، عزت و حماسه برای ما بود وعرصه و صحنه انتخابات نیز بایستی مکمل همین حماسه یعنی حضور مردم باشد.

معاون سیاسی دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه همفکری، مشورت، تدبیر و انتشار محتواهای امیدآفرین در فضای مجازی، زمینه عملیاتی کردن چهار راهبرد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت را تحقق می بخشد، ادامه داد: رهبری بر مشارکت مردم تاکید دارند و براین باور هستند که حضور پر شور مردم در انتخابات پیش رو می‌تواند مسیرآغاز شده از سوی شهید آیت الله رئیسی را تقویت کند و همچنین منافع ملی ما را در شرایط کنونی بین المللی پیش ببرد.

سردار سنایی راد یادآور شد: یک اصل راهبردی دیگری که رهبری به میدان آورده، رعایت اخلاق است؛ چرا که گاهی برخی از بداخلاقی‌ها موجب از بین رفتن اعتبار و حیثیت ملی در مجامع منطقه‌ای و بین المللی می‌شود. افرادی هم که وارد میدان انتخابات شده‌اند، از بداخلاقی، بددهنی و توهین و تهمت به دیگران در تبلیغات و فضای مجازی و همچنین از سیاه‌نمایی و بیان مطالب دروغ و خلاف واقع برای جلب نظر مردم اجتناب کنند چرا که این کارها موجب سلب برکت و عنایت الهی است.

وی اذعان کرد: همه روسای جمهور بایستی متدین و ولایت مدار باشند چرا که نظام ما مبتنی بر دین است و نمی‌شود تدین را کنار بگذاریم.

معاون سیاسی دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه در حال حاضر مسائل اساسی کشور همان مشکلاتی است که مردم در نظرسنجی‌های انتخاباتی به آن اشاره کردند و در راس این مسائل، مشکلات اقتصادی و معیشتی قرار دارد، خاطر نشان کرد: همانطور که ناکارآمدی موجب بی اعتمادی مردم به مسئولین می‌شود، مشکلات اقتصادی نیز یکی از مسائل کشور است که خوشبختانه بخشی از این ناکارآمدی با کار جهادی دولت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و تمرکز آنها بر اولویت‌ها و به پایان رساندن تعداد زیادی از طرح‌های عمرانی نیمه تمام جبران شد؛ این مسیر فرصت ساز و امید آفرین که دولت سیزدهم شروع کرده باید توسط دولت چهاردهم تکمیل شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا