استان ها

مسکن مددجویان کمیته امداد اردبیل افتتاح شد/تکمیل ۹۸واحد تا شهریور – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که به صورت نمادین و در روستای پیراقوم و با حضور معاون عمرانی استاندار اردبیل برگزار شد، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اظهار کرد: ۹۰۱ واحد مسکن مددجویی و محرومان در استان اردبیل در دستور کار اجرایی و عملیاتی قرار گرفت که از این تعداد ۸۰۹ واحد امروز و در این مراسم به بهره برداری رسید.

علیرضا حسین نژاد خاطرنشان کرد: در سطح کشور نیز با حضور رئیس جمهور ۳۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مددجویی در شهرها و روستاها افتتاح شد تا کمیته امداد توانمندی خود را در تأمین سرپناه جامعه هدف نشان دهند.

وی با قدردانی از شرکای اجتماعی کمیته امداد در ساخت این واحدهای مسکونی بیان کرد: بنیاد مستضعفان، سپاه پاسداران و بنیاد مسکن یاریگر ما در احداث، تکمیل و بهره برداری از این واحدهای ایمن و مقاوم هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: امروز ۸۰۹ واحد مسکن با پراکنش شهری و روستایی در سطح استان به بهره برداری رسید که عمده آنها در شهرها و بخش‌های محروم استان بوده است.

حسین نژاد بیان کرد: به عنوان نمونه در خورش رستم ۷۹ باب مسکن و انگوت ۵۰ واحد مسکن محرومان و مددجویان کمیته امداد استان اردبیل افتتاح شد.

وی گفت: ساخت این واحدها در دو سال گذشته و با کمک و پشتیبانی دولت سیزدهم آغاز شده بود که ما بخشی از این مساکن را تحویل خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد دادیم.

بنیاد مستضعفان ۴۰۱ واحد مسکن در اردبیل احداث می‌کند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اظهار کرد: در پنج شهرستان گرمی، انگوت، کوثر، نمین و مشگین شهر بنیاد مستضعفان و نهادهای زیرمجموعه آن یاریگر و کمک کار کمیته امداد در احداث این واحدها بودند که ۴۰۱ واحد با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی تحویل مددجویان شد.

حسین نژاد تصریح کرد: بنیاد مستضعفان برای ساخت این واحدها ۵۰ میلیون تومان مساعدت بلاعوض کرده و کمیته امداد نیز ۱۰۰ میلیون تومان نیز پرداختی بلاعوض به مددجویان داشته است.

وی افزود: در کنار این پرداختی‌های بلاعوض بنیاد مسکن نیز تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان ارائه کرده تا ساخت این واحدها به سرانجام برسد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برای سایر پروژه‌ها نیز کمیته امداد ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض و بنیاد مسکن نیز تسهیلات ارزان قیمت ۲۵۰ میلیون تومانی را در اختیار متقاضیان قرار داده است.

حسین نژاد ادامه داد: ۹۸ واحد باقیمانده در شهرستان‌های مختلف تا پایان شهریور ماه و شروع فصل سرما تکمیل و در اختیار این خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این پروژه‌ها ۳۰ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مدیران شهرستان‌ها مصمم هستند تا در کوتاه‌ترین زمان واحدهای باقیمانده را به بهره برداری برسانند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ پشت نوبتی در حوزه مسکن نداریم و تمام مددجویان بالای دو نفر خانوار در روستاها صاحب مسکن شده و مشکلات گذشته رفع شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا