حاجی‌بابایی در صحن مجلس: مسئله‌ای مهم‌تر از اشتغال و تولید نداریم/ بودجه باید عملیاتی شود رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما مسئله‌ای مهم‌تر از اشتغال و تولید نداریم، اما متاسفانه بودجه مصوب مجلس محقق نشده است. به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۷ آبان ماه) مجلس […]

حاجی‌بابایی در صحن مجلس:

مسئله‌ای مهم‌تر از اشتغال و تولید نداریم/ بودجه باید عملیاتی شود

مسئله‌ای مهم‌تر از اشتغال و تولید نداریم/ بودجه باید عملیاتی شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما مسئله‌ای مهم‌تر از اشتغال و تولید نداریم، اما متاسفانه بودجه مصوب مجلس محقق نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: تبصره ۱۸ مربوط به اشتغال است و علی رغم آنکه عدد کمی در بودجه برای آن پیش بینی شده بود، اما تخصیص نیافته است.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ مجلس یازدهم در اولین سال کاری خود اقدام بزرگی انجام داد و منابع تبصره ۱۸ را به ۳۲ همت افزایش داد، به این معنا که در سال ۱۴۰۰، ۳۲ همت برای اشتغال در نظر گرفته شد و قرار شد با تسهیلات تلفیقی بانک‌ها این عدد به ۷۵ هزار میلیارد تومان افزایش یابد اما در سال ۱۴۰۰ تنها ۱۹ همت از ۳۲ همت تخصیص پیدا کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه فقط ۳۰ درصد این منابع تحقق پیدا کرده، این در حالی است که در سال ۱۴۰۰ حدود ۲ میلیارد دلار از صادرات فرآورده‌های نفتی درآمد داشتیم که اگر به حساب خزانه واریز می‌شد، این منابع تحقق پیدا می‌کرد.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه مسئله‌ای مهم‌تر از اشتغال و تولید نداریم، ادامه داد: ما باید رونق تولید داشته باشیم تا بتوانیم اشتغال ایجاد و مشکلات تورمی را حل کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس در سال ۱۴۰۱ برای اولین بار بودجه‌های تولید را استانی کرد و به طور میانگین ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان باید به هر استان داده می‌شد و ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز برای مسکن هر استان در نظر گرفتیم، اما تا امروز فقط ۳۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده که این مبلغ هم طی ۱۰ روز گذشته پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار اشتغال ما صفر است، گفت: بودجه مصوب مجلس باید عملیاتی شود، اما متأسفانه قانون بودجه محقق نشده است.