پایگاه خبری هشت صبح : خبرآنلاین: دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به شائبه‌های یک رسانه اصولگرا مبنی بر کاندیداتوری اش در انتخابات ۱۴۰۴ می‌گوید: بنده اصلاً اهل این حرف‌ها نیستم، قصد ندارم داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شوم و برنامه‌ای هم برای این کار ندارم. هنوز انتخابات مجلس دوازدهم برگزار نشده، برخی رسانه‌ها خبرسازی در […]

پایگاه خبری هشت صبح :

خبرآنلاین: دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به شائبه‌های یک رسانه اصولگرا مبنی بر کاندیداتوری اش در انتخابات ۱۴۰۴ می‌گوید: بنده اصلاً اهل این حرف‌ها نیستم، قصد ندارم داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شوم و برنامه‌ای هم برای این کار ندارم.

هنوز انتخابات مجلس دوازدهم برگزار نشده، برخی رسانه‌ها خبرسازی در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری را آغاز کرده و حتی از داوطلبین احتمالی انتخابات ۱۴۰۴ رونمایی کرده اند.

آنچنان که یک رسانه اصولگرا در گزارشی مدعی شده که اسحاق جهانگیری، حسین مرعشی و محسن هاشمی از جمله کاندیدا‌های احتمالی حزب کارگزاران در انتخابات ریاست جمهوری آینده هستند. موضوعی که از سوی حسین مرعشی دبیرکل این حزب تایید نمی‌شود و وی می‌گوید: فعلاً انتخابات مجلس را پیش‌رو داریم، هر چند این انتخابات هم در فضای سرد سیاسی برگزار می‌شود.

در ادامه گفتگو با حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی را می‌خوانید:

*آقای مرعشی! امروز یک خبرگزاری ادعایی درباره نامزد شدن شما برای انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرده است، چقدر این ادعا نزدیک به واقعیت است و آیا صحت دارد؟

خیر، این موضوع تحلیل این رسانه است و بنده اصلاً اهل این حرف‌ها نیستم، قصد ندارم داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شوم و برنامه‌ای هم برای این کار ندارم.

حزب کارگزاران سازندگی برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه ندارد

*اساسا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده برنامه دارید؟ بحثی در حزب شده است که این گمانه بیرون آمده است یا…

خیر، حزب کارگزاران سازندگی برنامه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد چراکه فعلاً بحث انتخابات مجلس مطرح است.

*حزب شما این پتانسیل را دارد که گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری معرفی کند؟

هیچ‌کس نمی‌گوید ماست من تَرش است، اما بهتر است عجله نکنیم هنوز ۳ سال تا انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم.

اختلافی میان کرباسچی با حزب کارگزارن سازندگی وجود ندارد

*این رسانه ادعاهایی پیرامون دلگیری کرباسچی از حزب کارگزاران سازندگی مطرح کرده، پیشتر نیز برخی رسانه ها این ادعا را مطرح کرده بود، آیا ماجرای این دلگیری صحت دارد؟

خیر، در حال حاضر اختلافی میان کرباسچی با حزب کارگزارن سازندگی وجود ندارد و آنچه گفته می‌شود صرفاً گمانه‌زنی است.

برای ارائه لیست تصمیم نگرفتیم

* حزب کارگزاران سازندگی برای انتخابات مجلس دوازدهم چه برنامه‌ای دارد؟ آیا این حزب لیستی ارائه می‌دهد؟

برای ارائه لیست منتظر تائید صلاحیت‌ها از طرف شورای نگهبان هستیم، هر وقت نتیجه تایید صلاحیت‌ها اعلام شد در مورد ارائه لیست برای انتخابات مجلس دوازدهم تصمیم می‌گیریم.

رقابت‌های قومی و گروهی رد شهرستان‌ها کمی فضای انتخاباتی را گرم می‌کند

*پیش‌بینی شما از انتخابات مجلس دوزادهم و میزان مشارکت در این انتخابات چیست؟

با انتخابات پرشور بسیار فاصله داریم. در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها نظیر تهران انتخابات بسیار سرد برگزار خواهد شد، در شهرهای میانه هم وضعیت به همین ترتیب خواهد بود اما در شهرستان‌ها رقابت‌های قومی و گروهی منجر به گرم‌تر شدن انتخابات نسبت به کلان‌شهرها می‌شود. در مجموع شاهد شوق و نشاط سیاسی در جامعه نیستیم.

*و فکر می کنید راه حلی برای گرم کردن فضا پیش روی حاکمیت و نهادهای اجرایی و نظارتی وجود دارد؟

خیر، در شرایط فعلی راه‌حلی برای برگزاری انتخابات پر شور وجود ندارد، بسیار دیر شده و از قبل باید تمهید می‌شد.