امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شرایط حال حاضر مرزهای کشور گفت: نیروهای مسلح از مرزبانی گرفته تا نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزهای زمینی و در دریا نیز نیروی دریایی ارتش و سپاه و […]


امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شرایط حال حاضر مرزهای کشور گفت: نیروهای مسلح از مرزبانی گرفته تا نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزهای زمینی و در دریا نیز نیروی دریایی ارتش و سپاه و در مرزهای هوایی نیز سایر نیروهای که مسئولیت دارند، با هوشیاری و اقتدار کامل عمل حفاظت و حراست را انجام می‌دهند که این اقدامات امنیت مثال زدنی را برای کشور ما به ارمغان آورده است.

وی ادامه داد: در خصوص اینکه آیا با توجه به تهدیدات و تحرکاتی که دشمنان ملت ایران در آن سوی مرزها علیه ما دنبال می‌کنند و می‌تواند تهدیدی جدی برای ما باشد باید گفت که با توجه به میزان آمادگی نیروهای مسلح ما تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و همچنین یکدلی و یکپارچگی ملت سرافراز ایران اسلامی، تهدید آن‌چنانی متصور نیستیم. البته آمادگی نیروهای مسلح ما باید هر روز بهتر از روزهای گذشته باشد و این اصل به خوبی در نیروهای مسلح ما حاکم است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: در بخش‌هایی که نیروی زمینی در مرزها مستقر است، همان گونه که بارها از طریق مختلف اعلام شده است ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با روش‌های جدید مرزها را رصد می‌کنیم و در واقع با ترکیبی از عناصر فیزیکی، غیر فیزیکی و ترکیبی از تجهیزات هوشمند و نیروی انسانی کنترل از مرزها را انجام می‌دهیم.

امیر نعمتی خاطر نشان کرد: همه تجهیزات مستقر در مرزها متناسب با نیازها به روز شده و حتی اگر بازدیدی از مرزها داشته باشید، مشاهده خواهید کرد که از سال گذشته تا امروز نیز این به روز رسانی انجام شده و همه این تجهیزات شبکه محور شده‌اند و تجهیزات هوشمند در مرزها قابلیت شبکه‌ای شدن دارند و متناسب با فناوری روز مرزهای کشور نیز تجهیز می‌شوند.

امیر نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید فرمانده نیروی زمینی ارتش از مرزهای غرب کشور و بازدید خود از مرزهای شرقی، گفت: وضعیت بسیاری خوبی بر مرزهای ایران اسلامی حاکم است و نیروهای مستقر در این مناطق کاملاً بر اوضاع تسلط دارند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ تهدیدی در مرزها متصور نیست اما آمادگی ما روز به روز بیشتر از قبل است، تصریح کرد: یکدلی و یکپارچگی ملت سرافراز ایران اسلامی یکی از عوامل اصلی امنیت در مرزهای کشور است. ما تجربه گرانقدر دفاع مقدس را داریم و دیدیم وقتی ارتش تا بن دندان مسلح رژیم بعث عراق با پشتیبانی بیش از ۳۰ کشور به ایران حمله کرد، همکاری و همراهی مردم شجاع و دلیر بود که توانستیم ارتش رژیم بعث عراق را که همه استکبار شرق و غرب از آن پشتیبانی می‌کرد را از میهن اسلامی بیرون کنیم و پیروز شویم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: مردم و پشتیبانی آنها از نیروهای مسلح یکی از موئلفه های اصلی امنیت ملی است و ما خوشبختانه از این نعمت بزرگ برخوردار هستیم و در عرصه‌های مختلف این پشتیبانی و همراهی وجود داشته که دفاع مقدس نماد آن است.

امیر نعمتی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون رزمایش‌های نیروی زمینی و اینکه رزمایشی در سال جاری برگزار خواهد شد، گفت: برنامه ریزی های مختلفی برای برگزاری رزمایش‌های متنوع و در سطوح مختلف طراحی و آماده شده است و ان شاء الله این رزمایش‌ها تا آنجایی که می‌شود و نیاز است، در زمان خودش اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: قطعاً ما رزمایش‌های مختلفی از رزمایش‌های تخصصی و رزمایش مشترک پیش رو داریم و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده است در زمان مقرر و با اعلام و ابلاغ ستادهای بالادستی، رزمایش‌های پیش بینی شده را بهتر از سال‌های گذشته اجرا کند که این رزمایش‌ها اثرات خود را برای ثبات میهن اسلامی و بازدارندگی که ما دنبال می‌کنیم، داشته باشد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش یادآور شد: نیروهای مسلح از جمله نیروی زمینی محوری هفته‌ای نیست که در سطوح مختلف رزمایش نداشته باشد که برخی از این رزمایش‌ها اطلاع رسانی و برخی دیگر اطلاع‌رسانی نمی‌شود. ما همواره در عرصه‌های زمینی، پهپادی و موشکی رزمایش‌های متعددی را در طول سال برگزار می‌کنیم و هفته‌ای نیست که در آن رزمایش نداشته باشیم.

امیر نعمتی گفت: با توجه به تغییر تجهیزات و ورود نیروهای جدید به نیروی زمینی ارتش می‌طلبد که ما در قالب رزمایش‌های مختلف این آموزش‌ها را منتقل کنیم.


مرزها را با تجهیزات هوشمند رصد می‌کنیم – پایگاه خبری هشت صبح