به گزارش خبرگزاری مهر، در گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و رشید مردوف، وزیر امور خارجه جمهوری ترکمنستان، طرفین در خصوص آخرین موضوعات همکاری‌های دو جانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی و تبادل نظر کردند. وزیر امور خارجه کشورمان روابط جمهوری اسلامی ایران وجمهوری ترکمنستان را برادرانه توصیف، مرزهای میان […]


به گزارش خبرگزاری مهر، در گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و رشید مردوف، وزیر امور خارجه جمهوری ترکمنستان، طرفین در خصوص آخرین موضوعات همکاری‌های دو جانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان روابط جمهوری اسلامی ایران وجمهوری ترکمنستان را برادرانه توصیف، مرزهای میان دو کشور را مرزهای صلح و دوستی خوانده و بر توسعه بیش از پیش مناسبات دوستانه میان طرفین تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری ترکمنستان نیز با اشاره به مذاکرات سازنده اخیر خود با امیرعبداللهیان در مسکو، روابط و مناسبات دو کشور بویژه در زمینه انرژی، گاز، حمل و نقل و همکاری‌های جاده‌ای را بسیار حایز اهمیت خواند.

رشید مردوف بار دیگر آمادگی جمهوری ترکمنستان برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران را در تمام زمینه‌ها مورد تاکید قرار داد.