به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی با اشاره به برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهر گفت: از مواضع خوب استاندار محترم در حوزه برخورد با تخلفات در مورد ساخت و سازها تشکر می‌کنم. وی گفت: باید با ترک فعل‌ها در خصوص ساخت […]


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی با اشاره به برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهر گفت: از مواضع خوب استاندار محترم در حوزه برخورد با تخلفات در مورد ساخت و سازها تشکر می‌کنم.

وی گفت: باید با ترک فعل‌ها در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد شده و مردم شاهد اقدام عملی در این خصوص باشند.

محمودی سپس با اشاره به دیدار بسیجیان با مقام معظم رهبری گفت: هرکس که افتخار دارد، بسیجی است به نشانه‌های بسیجی بودن که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد توجه کند.

وی با بیان اینکه جنبه فراملی و فرامرزی بسیج هسته‌های مقاومت جهانی را تشکیل می‌دهد، افزود: امروز امریکایی زدایی از منطقه آغاز و دوگانه مقاومت و تسلیم در منطقه حاکم شده است و این نتیجه تفکر فراملی و فرامرزی بسیج است. مقام معظم رهبری به بسیج توصیه می‌کند، کسانی که مبانی و اصول اسلام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند برادر شما هستند و بایستی از دو قطبی‌های کاذب پرهیز شود.

امام جمعه موقت ورامین اضافه کرد: دایره بسیجی گری را باید افزایش داد.

وی با اشاره به جنگ غزه گفت: جنایات صهیونیست‌ها در طول تاریخ بشر بی سابقه است، پس از هفت روز آتش بس مجدداً شاهد شروع حملات هوایی به غزه هستیم.

محمودی با بیان اینکه جنگ غزه اوضاع درون اسرائیل را به شدت دچار آشفتگی کرده است، گفت: نتانیاهو برای نگهداری خود و دولتش جنایت می‌کند، اما یقین بدانید هرچقدر هم این جنایات طول بکشد در نهایت اسرائیل در برابر عزم مردم غزه و مقاومت شکست خواهد خورد.

وی ادامه داد: اکنون محبوبیت حماس در برابر ملت فلسطین افزایش یافته است، عملیاتطوفان الاقصی و مقاومت جانانه حماس و ملت فلسطین دستاوردهای بزرگی داشته است، امروز شاهد تغییر چهره اسرائیل حتی در کشورهای غربی هستیم، بسیاری از سلبریتی های غربی از فلسطین دفاع و جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کرده است.

محمودی گفت: امروز متأسفانه برخی از کشورهای مسلمان منطقه حامی صهیونیست‌ها هستند، تأمین کننده نفت اسرائیل آذربایجان بوده و ترکیه شریک سوم تجاری اسرائیل است، آیا این کشورها خجالت نمی کشند، البته ملت ترکیه مواضع خوبی داشتند اما اگر حاکمان دروغگو ترکیه راست می‌گفتند ارتباط تجاری با اسرائیل را قطع می‌کردند.

وی سپس به دهم آذر و سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس اشاره کرد و گفت: باید مجلس در نظام اسلامی مدرس گونه عمل کند، مقام معظم رهبری از این مجلس به عنوان مجلس انقلابی یاد کردند. ضمن اینکه مجلس اقدامات خوبی داشته باید از ظرفیت مجلس در بعد نظارتی بیش از پیش بهره برد. مجلس باید قدرتمند ورود کرده و از مسئولین در خصوص اجرای قوانین سوال کند.

خطیب جمعه ورامین گفت: وضعیت نابسامان فعلی در حوزه عفاف و حجاب قابل قبول نیست، چرا برخی مدیران شجاعانه به میدان نمی آیند، چرا از حق دفاع نمی‌کنیم. قوانین خوبی در حوزه عفاف و حجاب داریم که باید عملیاتی شود و مجلس بایستی در بعد نظارتی بیش از پیش ایفای نقش کند.

وی سپس ضمن تقدیر از رئیس جمهور در خصوص افتتاح مترو پرند، گفت: در خصوص مترو ورامین نیز باید بگوییم مترو روی کاغذ به خوبی پیش رفته است و حالا وقت عمل به وعده‌ها است، مردم ورامین افتخار پیشکسوتی در انقلاب را دارند، باید وعده‌هایی که به مردم در این خصوص داده شده عملیاتی شود.