مراسم وداع با پیکر شهید والامقام مهندس سید مصطفی صادقی – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، وداع با پیکر تنها شهید مدافع حرم سازمان انرژی اتمی ایران، بسیجی سرافراز مهندس سیدمصطفی صادقی با حضور جمعی از همکاران این شهید از مقابل ساختمان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای (ساختمان شهید صادقی) آغاز و پیکر مطهر این شهید تا مسجد شهدای سازمان انرژی اتمی ایران تشییع شد.

شهدا در پاسخ به ندای ولایت قدم به این راه گذاشته‌اند

معاون رییس جمهور در مراسم تشییع تنها شهید مدافع حرم سازمان انرژی اتمی ایران گفت: برای شهدا سعادت دو دنیا مقدر شده است و پیام و راه شهید سیدمصطفی صادقی و دیگر شهدا که تلاش گسترده‌ای برای اعتلای کلمه حق و ایران اسلامی داشته‌اند، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه این مراسم در خصوص بازگشت پیکر شهید سیدمصطفی صادقی به کشور پس از ۶ سال به عنوان تنها شهید مدافع حرم این سازمان اظهار کرد: در ابتدا جا دارد ورود هشت شهید مدافع حرم که به کشور بازگشتند را به همه مردم ایران و خانواده عزیز این شهدا تبریک و تسلیت عرض کنم.

محمد اسلامی افزود: خانواده، پدر والامقام و همکاران شهید سیدمصطفی صادقی همواره از تعهد، ایمان، تلاش و خدمتگزاری بی منت او صحبت می‌کردند. این شهید در سال ۱۳۹۴ برای حضور در جبهه مقاومت به عنوان داوطلب، ثبت نام و در این راه جان خویش را تقدیم کرد.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: برای ما پیام و راه این شهید و دیگر شهدا مهم است، آنان در راستای اعتلای کلمه حق و اعتلای ایران اسلامی تلاش گسترده‌ای داشتند و انشاالله ما نیز در راه اعتلای کشور و انقلاب اسلامی بتوانیم بیش از پیش تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: شهدا در راه سعادت و در پاسخ به ندای ولایت قدم به این راه گذاشته‌اند؛ آن‌ها برای حضور در این راه ترس از دست دادن جان نداشته‌اند و دغدغه اصلی آنان وعده خداوند درباره زندگی ابدی بوده است.

اسلامی بیان کرد: اگر در زندگی نگاه به وعده‌های الهی داشته باشیم، مناسبات و دیدگاه‌ها تغییر می‌کند. از خداوند متعال می‌خواهیم که در راه تعالی کلمه حق، ثابت قدم بمانیم و گوش به فرمان ولی امر مسلمین باشیم.

وی خطاب به خانواده شهید صادقی و نیز سایر شهدای هسته‌ای که در این مراسم حضور داشتند، گفت: خانواده معظم شهدای هسته‌ای، شما مدال افتخار بر سینه دارید و برای شما آرزوی بهروزی و پیروزی دارم.

دفاع از میهن، وظیفه همگانی است

در بخش دیگری از این مراسم، پدر شهید سیدمصطفی صادقی با اشاره به اینکه این شهید در سه مرحله به جبهه مقاومت اعزام شد، گفت: بدون شک دفاع از میهن و ارزش‌های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت برای همه یک وظیفه محسوب می‌شود و لازم است در این مسیر برای دفاع از کشور، گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم.

سید میرزا صادقی افزود: پسرم، شهید سید مصطفی همیشه در واکنش به این سوال که چرا برای جنگ باید در سوریه باشیم این جواب را داشت که سوریه و عراق دروازه‌های ورود به ایران هستند و اگر دشمن به راحتی وارد این کشورها شود، به آسانی به خانه‌های ما ورود می‌کند و ما وظیفه داریم جلوی آن‌ها را بگیریم.

پدر شهید سیدمصطفی صادقی در ادامه گفت: سیدمصطفی جوانی مؤمن بود و نماز را اول وقت ادا می‌کرد؛ برای من، مادرش، بچه‌ها و دیگر اعضای خانواده انتظار بازگشت پیکرش به میهن بسیار سخت گذشت. با این حال از اینکه پسرم در راه دفاع از حرم، حضرت زینب (س) و اهل بیت؛ پای در این مسیر گذاشته راضی و خشنود بوده و از بازگشت پیکرش به وطن خوشحال هستیم.

سید میرزا صادقی در پایان گفت: در این چند سال مدام چشم‌انتظار بازگشت پسرم بودیم و هر زنگ و تلفنی که زده می‌شد منتظر شنیدن خبری از پیکر سیدمصطفی بودیم. حالا پسرم به خانه برگشته و از این بابت خوشحالیم و جا دارد از سازمان انرژی اتمی ایران که یک مراسم تشییع بزرگ در شأن پسرم گرفتند و گوش به فرمان حضرت آقا دادند که فرمودند: «پاسداشت و برگزاری مراسم تشییع مناسب برای شهدا کمتر از شهادت نیست.» تشکر کنم.

گفتنی است در روزهای اخیر پیکر مطهر ۸ تن از شهیدان مدافعان حرم در کشور سوریه به کشور بازگشتند که در این میان پیکر سیدمصطفی صادقی، شهید مدافع حرم سازمان انرژی اتمی ایران در تفحص اخیر و با انجام آزمایش دی. ان. ای شناسایی و پس از بیش از ۶ سال به میهن اسلامی بازگشت.

شهید سیدمصطفی صادقی ۱۸ دی‌ماه سال ۵۹ در تهران متولد شد و پس از گذراندن دوران ابتدایی و راهنمایی، در هنرستان جنگ‌افزارسازی وابسته به صنایع دفاع تحصیل کرد.

وی پس از اخذ دیپلم برق الکتروتکنیک ابتدا در صنایع مهمات‌سازی و پس از اخذ مدرک کارشناسی در سازمان انرژی اتمی ایران مشغول به خدمت شد.

سیدمصطفی پس از طی دوره‌های آموزشی متعدد نظامی و آمادگی کامل ۲۰ اسفندماه سال ۹۴ عازم جبهه مبارزه با داعش و دفاع از حرم حضرت زینب (س) شد و در مأموریت خود به سوریه در ۱۶ خردادماه سال ۹۶ مصادف با یازدهم ماه مبارک رمضان در وقت افطار در حماء به‌دست تکفیری‌های جنایتکار به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا