هشت صبح: احیای برجام تا دم امضا شدن رفت و نشد. ایرادات مهمی که ایران به طرف آمریکایی وارد داشت و آمریکایی هایی که هرروز بهانه جدیدی برای فرار از زیر بار مسئولیت فراهم می کردند دست به دست هم داد تا برجام امضا نشود. حالا رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در مورد […]

هشت صبح: احیای برجام تا دم امضا شدن رفت و نشد. ایرادات مهمی که ایران به طرف آمریکایی وارد داشت و آمریکایی هایی که هرروز بهانه جدیدی برای فرار از زیر بار مسئولیت فراهم می کردند دست به دست هم داد تا برجام امضا نشود.


حالا رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در مورد مذاکرات احیای برجام گفته است که این مذاکرات در «بن بست» است.

او افزوده است که آژانس در ماه‌های اخیر به اطلاعات کلیدی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران دسترسی نداشته زیرا ایران محدودیت‌هایی در مورد بازرسی آژانس به اجرا گذاشته است.

خبرگزاری رویترز در گزارش خود افزوده است که هفته گذشته آمریکا گفت در حال حاضر توجه ایالات متحده «بر بازگشت به برجام متمرکز نیست».

 

مقامات آمریکایی افزودند که حکومت ایران علاقه چندانی به احیای توافق هسته‌ای نشان نمی‌دهد و آمریکا به جای این موضوع «بر نحوه حمایت از معترضان در ایران تمرکز دارد».


مدیر کل آژانس: مذاکرات برجام در «بن بست» است