هشت صبح: معاون شورای امنیت ملی روسیه با تاکید بر لزوم ریشه‌کن شدن نئونازیسم در جهان، گفت که برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی جدید، باید اهداف عملیات نظامی ویژه در اوکراین محقق شود. دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز (جمعه) در سالگرد آغاز عملیات نظامی ویژه این کشور در منطقه دونباس، بر […]

هشت صبح: معاون شورای امنیت ملی روسیه با تاکید بر لزوم ریشه‌کن شدن نئونازیسم در جهان، گفت که برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی جدید، باید اهداف عملیات نظامی ویژه در اوکراین محقق شود.

دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز (جمعه) در سالگرد آغاز عملیات نظامی ویژه این کشور در منطقه دونباس، بر پیروزی مسکو در جنگ با اوکراین تاکید کرد.

مدودف ضمن تاکید بر لزوم رفع تهدیدها علیه مرزهای روسیه، گفت: «جنگ در اوکراین با پیروزی به پایان خواهد رسید یا ممکن است با توافق هم باشد. ما باید تا آنجا که ممکن است تهدیدها را از کشورمان دور کنیم، حتی اگر لازم باشد تا مرزهای لهستان پیش برویم».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با بیان اینکه نمی‌توان اجازه شروع یک جنگ جهانی جدید را داد، اظهار داشت: «بنابراین دستیابی به تمام اهداف عملیات نظامی ویژه مهم است. همه ما می‌خواهیم هر چه زودتر به پیروزی برسیم و سرزمین‌های خود را باز گردانیم و از مردم خود که در طول سال‌ها نسل‌کشی و بمباران رنج کشیده‌اند، محافظت کنیم».

رئیس جمهور سابق روسیه ضمن تاکید بر لزوم ریشه‌کن شدن نئونازیسم، توضیح داد: «تا مجبور نشویم در آینده برای شکار بقایای آنها در جنگل‌های روسیه وقت تلف کنیم و جهان به آرامشی که مدت‌ها انتظارش را می‌کشد، برسد».

طبق این گزارش، مدودف با تقدیر از ارتش روسیه در جنگ با اوکراین، گفت: «سربازان ما نظم، صلح و عدالت را به سرزمین ما بازگردانده‌اند و در حال نابودی ریشه‌های نئونازیسم هستند، آنها قهرمان هستند».

به نوشته اسپوتنیک، وی اضافه کرد:‌ «پس از پیروزی روسیه، مذاکرات دشواری با زلنسکی، البته در صورت زنده بودن وی، انجام خواهد شد».

پیش از این نیز «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیام تبریک روز مدافعان میهن به کهنه‌سربازان جنگ، با بیان اینکه مسکو بیش از گذشته به تقویت توان دفاعی خود می‌پردازد، بر تقویت شبکه سه‌گانه اتمی این کشور تاکید کرده بود.