مخبر: امسال مردم از وضعیت خدمات‌دهی در مرزها رضایت دارند

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

فارس: محمد مخبر معاون اول رئیس‌ جمهور امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن شلمچه – بصره با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح یکی از مهمترین پروژه‌های مشترک و تحول‌ساز بین ایران و عراق هستم که تمام منطقه را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

مخبر با اشاره به بازدید از تمامی مرزهای کشور بیان کرد: سال گذشته زائران نسبت به وضعیت حمل‌ونقل گلایه داشتند که امیدواریم با راه‌اندازی این پروژه‌ی ریلی مشکلات زائران در زمینه حمل‌ونقل برطرف شود.

وی افزود: سال گذشته شاهد صفوف چند کیلومتری زائران در مرز مهران بودیم و مجبور شدیم با هواپیما به مردم آب و غذا برسانیم از این رو آسیب‌شناسی اربعین در دستور کار دولت قرار گرفت.

مخبر گفت: امسال با تلاش وزارت راه شاهد چهاربانده شدن مسیرهای منتهی به مرزهای کشور هستیم و ۷۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی راه‌ها هزینه شده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در عین حال برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای رفع نواقص اربعین سال گذشته در مجموعه دولت انجام شد و دولت با مسئولیت شخص رئیس جمهور نقاط آسیب را مورد بررسی قرار داد که یکی از مهمترین مسائل اولویت‌بخشی به مسائل زیرساخت‌های مربوط به اربعین بود.  

معاون اول رئیس جمهور دولت سیزدهم را مردم محور دانست و گفت: با تلاش شبانه‌روزی مسؤولان در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به زائران اربعین امروز مردم از وضعیت مرزها و تردد رضایت دارند و از سوی دیگر این مسئله نشان‌دهنده همکاری بالای بین دو دولت ایران و عراق نیز هست.

وی با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی گروه‌های جهادی گفت: این دولت با تکیه به مردم اقدامات خود را پیش می‌برد از این رو مشاهده می‌کنیم که امروز مردم هیچ شکایتی از وضعیت خدمات‌دهی در مرزها ندارند. در عین حال امسال در وضعیت توزیع ارز و بهداشت و درمان پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.

مخبر با اشاره به اینکه این زیرساخت ریلی زمینه‌ساز گسترش تجارت و همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور است، گفت:  ملت‌های ایران و عراق از روابط بسیار مناسب تاریخی، تمدنی و دینی برخوردارند اما حجم تجارت کنونی دو کشور در حال حاضر در سطح مورد انتظار طرفین نیست.

وی افزود: تکمیل راه‌آهن شلمچه به بصره در حقیقت طرح اتصال حرمین است که خط مستقیم انتقال زائران اهل بیت (ع) از عتبات عالیات و نجف اشرف تا آستان قدس رضوی و بالعکس را فراهم می‌سازد.

به گزارش فارس، امروز عملیات اجرایی طرح راه آهن شلمچه بصره به طول ۳۲ کیلومتر با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و نخست وزیر عراق آغاز شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا