برای تامین نظر شورای نگهبان؛ مجوز وزارت دفاع برای تولید انواع خودروهای سبک و سنگین لغو شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند مربوط به مجوز مجلس به وزارت دفاع برای مشارکت در ساخت انواع خودرو سبک و سنگین را از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ حذف کردند. به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در […]

برای تامین نظر شورای نگهبان؛

مجوز وزارت دفاع برای تولید انواع خودروهای سبک و سنگین لغو شد

مجوز وزارت دفاع برای تولید انواع خودروهای سبک و سنگین لغو شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند مربوط به مجوز مجلس به وزارت دفاع برای مشارکت در ساخت انواع خودرو سبک و سنگین را از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ حذف کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (چهارشنبه ۲۴ اسفند ماه) مجلس گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲ را بررسی کرده و بند الحاقی ۱۰ تبصره ۷ را برای تأمین نظر شورای نگهبان حذف کردند.

بر اساس بند الحاقی ۱۰ که حذف شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است در صورت درخواست وزارت دفاع برای تولید انبوه انواع خودروهای سبک و سنگین و خودروهای با کاربری‌های خاص مجوزهای لازم را صادر و همکاری‌های لازم را معمول نماید. با توجه به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود در صنعت دفاعی کشور، وزارت دفاع می‌تواند با رعایت ملزومات اصل یکصد و دهم (۱۱۰) قانون اساسی و اخذ مجوزهای لازم مرتبط با این اصل با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به تولید و فروش خودروهای مذکور اقدام نماید.

حذف بند مربوط به تشکیل صندوق توسعه گردشگری از بودجه

در ادامه نمایندگان بند (ک) تبصره ۹ لایحه بودجه ۱۴۰۲ را حذف کردند که در این بند آمده بود: «با هدف حمایت از اقتصاد گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی فرهنگی به صندوق توسعه گردشگری تغییر نام می‌یابد. اصلاحات اساسنامه جدید بر پایه مأموریت محوله، توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (‌مسؤول) و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف سه‌ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.»

مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف تا پایان شهریور تمدید شد

بند الحاقی ۸ تبصره ۱۰ لایحه بودجه ۱۴۰۲ برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح و تصویب شد که طبق این مصوبه، مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲، تمدید می‌شود.


مجوز وزارت دفاع برای تولید انواع خودروهای سبک و سنگین لغو شد