مجلس

مجلس یازدهم در مسیر «برجام» سنگ‌اندازی نکرد – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم نجفی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، اظهار کرد: برخی از طرفداران کاندیداهای انتخاباتی مدعی شدند که توسط مجلس یازدهم در احیای برجام با تصویب قانون اقدام راهبردی سنگ‌اندازی کردند، در حالی که مجلس یازدهم در شرایطی این قانون را به تصویب رسانده بود که ترامپ پس از خروج یکطرفه از برجام شرط ازسرگیری مذاکرات را مذاکره بر سر مسائل موشکی مطرح می‌کرد.

وی بیان کرد: مجلس یازدهم در مسیر احیای برجام سنگ‌اندازی نکرد بلکه با قانون اقدام راهبردی ابزار چانه‌زنی در دست تیم مذاکره‌کننده قرار داد تا با دست پر در مقابل غربی‌ها بایستد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون اقدام راهبردی، کشور را از سرگردانی نجات داد و با پایان دادن به اجرای یکطرفه برجام دست تیم مذاکره‌کننده را برای احیای برجام پر کرد.

نجفی گفت: با اجرای این قانون غنی‌سازی با ماشین‌های پیشرفته سانتریفیوژ پیشی گرفت و دوربین‌های نظارتی فراپادمانی کنار گذاشته شد تا دبیرکل آژانس را مجبور به مذاکره کند. با تصویب این قانون، کارخانه تولید اورانیوم فلزی در اصفهان آغاز به کار کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا