مجلس

مجلس دوازدهم به وضعیت نظام بانکی کشور رسیدگی کند – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، جواد کریمی قدوسی در جلسه امروز (یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، گفت: وظیفه خود می‌دانم در این روزهای پایانی مجلس یازدهم از قاطبه نمایندگان عزیز و انقلابی به ویژه از اعضای کمیسیون اقتصادی، مرکز پژوهش‌ها، هیأت رئیسه و همه کسانی که تلاش کردند بارهای بر زمین مانده ۳۰ ساله را با وضع قانون مالیات بر سفته‌بازی و سوداگری از زمین بلند کنند، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

وی تاکید کرد: این قانون مانند قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که رهبری فرمودند با این قانون کشور را از بلاتکلیفی نجات دادیم، در ردیف دستاوردهای عظیم مجلس یازدهم ثبت خواهد شد. قانون مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی و شبیه این قوانین باید ۳۰ سال قبل به تصویب می‌رسید و به اجرا درمی‌آمد، اما متأسفانه کم توجهی شده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون مالیات بر سوداگری و سفته بازی به اقتصاد ما ثبات می‌دهد و ارزش پول ملی را ارتقا می‌بخشد و ارزش افزوده برای شئونات مختلف اقتصادی مردم را به دنبال خواهد داشت.

کریمی قدوسی با بیان اینکه یکی از آرزوهای مجلس یازدهم که توفیق نشد به آن دسترسی پیدا کند، قانون نظام بانکی کشور است، اظهار کرد: از نمایندگان مجلس آینده انتظار داریم که موضوع نظام بانکی کشور و همچنین طرح تعارض منافع را جزو اولویت‌های مجلس دوازدهم قرار دهند.

وی تصریح کرد: همچنین برای ارتقا و حفظ ارزش پول ملی که رهبری به طور مکرر دولت و مجلس را به این موضوع توجه دادند، نیازمند قانون ویژه‌ای هستیم. کشور قانون جامعی نیاز دارد که دولت را موظف کند حکمرانی را در تمام شئونات هوشمند کند و اگر تمام اجزای حکمرانی هوشمند شد، آن روز، روز پیروزی در حوزه قوانین است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا