مجلس به صورت شبانه‌روزی روی لایحه حجاب کار می‌کند – تابناک

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نهمین همایش سراسری مدیران هیئت‌های جوانان عاشورایی هیئت رزمندگان اسلام که در مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) جمکران برگزار شد، به فرایند بررسی لایحه عفاف و حجاب در مجلس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نیز قانون حجاب در کشور وجود دارد و کسی نمی‌تواند از بار وظایف و مسئولیت‌های خود به این بهانه که قانون جدید حجاب در حال بررسی است شانه خالی کند.

قالیباف افزود: این لایحه، در عمل لایحه جرم انگاری بود، اما ما در مجلس معتقدیم علاوه بر اینکه هنجارشکنی در مورد حجاب باید جرم انگاری شود، در عین حال موضوعات فرهنگی و هویتی نیز باید پیگیری شود. 

وی با تاکید بر مسئول بودن ۳۲ دستگاه و نهاد در موضوع حجاب گفت: ۳۱ دستگاه که تکالیف قانونی ایجابی در مورد حجاب دارند در این مورد کم کاری کرده اند، اما در عین حال از دیگران مطالبه‌گری می‌کنند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس لایحه پیشنهادی عفاف و حجاب را جوابگوی نیاز‌های جامعه نمی‌داند و به همین دلیل به صورت شبانه روزی روی این موضوع کار می‌کند. 

قالیباف از افزایش ماده‌های قانونی لایحه عفاف و حجاب به ۶۰ ماده خبر داد و گفت: این لایحه فعلاً در کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است، اما امیدواریم ظرف دو ماه آینده به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه دخالت نمایندگان در عزل و نصب مدیران را خلاف شرع و قانون دانست و گفت: هیئت نظارت بر نمایندگان با دقت بر این موضوع نظارت می‌کند چرا که نمایندگان نباید تعیین کنند چه کسی بر مسند قدرت در دستگاه‌ها بنشیند. 

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس در واقع قانونگذاران کشور ما هستند و باید بیش از همه برای قانون حرمت قائل شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل ما در اقتصاد این است که سررشته کار را از مردم گرفته‌ایم، افزود: در هر عرصه و موضوعی که مردم وارد میدان شوند مشکلات حل خواهد شد و برای باز کردن گره‌ها باید از خود مردم کمک گرفت. 

وی ایمان به سنت‌های الهی و سپردن امور به مردم را عامل پیروزی در مشکلات دانست و گفت: ما همیشه در حال نبرد با دشمنان هستیم و هرگز نباید از این موضوع غافل شویم. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر عرصه و صحنه جنگ دشمنان گفت: امروز میدان مبارزه و دشمنی‌ها بسیار فراتر از جنگ سخت است و ما در عرصه‌های بسیار وسیع‌تری همچون اقتصاد و فرهنگ در حال مبارزه با دشمنان هستیم و همواره باید این موضوع را در نظر داشته باشیم. 

وی همچنین به موضوع کم آبی در سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: حل مشکل کم آبی برای مردم این منطقه از روش‌های مختلف به ویژه انتقال آب از ۱۴۰ کیلومتری سیستان و بلوچستان در حال پیگیری است و تا یک سال آینده موضوع تامین آب پایدار این منطقه حل خواهد شد. 

قالیباف در ادامه بر جایگاه هیئت‌ها در جامعه اشاره کرد و گفت: هیات‌ها عرصه‌ای برای ادامه مبارزه با دشمنان هستند و باید جوانان ما این مبارزه را به خوبی ببینند و بشناسند. 

وی گفت: مجاهدت و تشخیص حق و باطل باعث می‌شود نصرت خدا با انسان همراه شود و مشکلات و موانع مرتفع شوند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی توفیق و برتری جوانان فلسطینی مقابل دشمن صهیونیست را یکی از جلوه‌های نصرت الهی دانست و گفت: فتح و پیروزی برای کسانی است که در راه خدا جهاد می‌کنند و با همین نصرت الهی جوانان فلسطینی از سنگ به موشک رسیدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا