اقتصادی

مبادله ٢٣٨ میلیارد تومان برق در بورس انرژی – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، گفت: بازیگران بازار برق امروز شاهد مبادله بیش از ٢٣٨ میلیارد تومان برق در بورس انرژی بودند و طبق آمار بورس انرژی بیشترین حجم معامله امروز مربوط به بار پایه ماهانه تیر به ارزش بیش از ١٧٠ میلیارد تومان بود. در معاملات امروز حداکثر قیمت ثبت شده در بازار برابر با هزار و ۳۵۶ ریال مربوط به پیک بار تیر ماه بود.

سخنگوی صنعت برق در ادامه تاکید کرد: با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت سال جاری و با شروع فرآیند اصلاح روابط مالی در صنعت برق کشور تاکنون بیش از ٢٩ میلیارد کیلووات ساعت برق به ارزش بیش از سه هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان در بورس انرژی معامله شده است، ابراز امیدواری کرد: در نمادهای مرداد و شهریور شاهد معاملات بیشتری باشیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع جریان مالی صنعت برق در اردیبهشت ماه، حساب خرید برق شرکت‌های توزیع نیروی برق ٣ هزار میلیارد تومان شارژ شده است، ادامه داد: تداوم تزریق نقدینگی به حساب شرکت‌های توزیع برای خرید از بورس همچنان از اولویت‌های اساسی شرکت توانیر است.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی کارشناسان نزدیکی به روزهای پایانی معاملات بار تیر ماه، ورود نیروگاه‌های جدید به معاملات برق در بورس و همچنین افزایش شرکت‌های کارگزاری فعال در بازار برق منجر به اعتماد هر چه بیشتر بازیگران به این بازار و افزایش معاملات برق در آن شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا