به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد رضا رادان بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای سفر زائران در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: امسال تلاش شده تا تسهیلات خوبی برای زیارت اربعین حسینی در نظر گرفته شود که با این اقدامات صورت گرفته […]


به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد رضا رادان بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای سفر زائران در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: امسال تلاش شده تا تسهیلات خوبی برای زیارت اربعین حسینی در نظر گرفته شود که با این اقدامات صورت گرفته شمار زائران بیشتر از سالهای گذشته بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به همکاری خوب مسئولان عراقی بیان داشت: به تعداد گیت های موجود در ایران طرف عراقی نیز قرار شد به همان اندازه گیت ایجاد کند که با این اوصاف این امر جوابگوی خیل زائران نبود.

وی افزود: سامانه سجاد برای ثبت تردد زائران طراحی شد که کنترل در یک سامانه و مورد تأیید دو طرف انجام می‌شد و طرف عراقی برای ورود فقط مهر بر روی گذرنامه‌ها می‌زد.

سردار رادان افزود: اربعین امسال از همه سال‌ها بیشتر زائر داشتیم و با مجموع اقداماتی که برنامه ریزی شده بود سفر امسال راحت تر شده بود و ماندگاری زائران اربعین در مرزها به کمترین زمان ممکن رسید.

وی بیان داشت: گذر زیارتی با اعتبار ۵ ساله و با قیمت یک ششم گذرنامه عادی با توافق با طرف عراقی صادر شد.

فرمانده انتظامی کشور بیان داشت: نیروی انتظامی آماده همکاری‌های متقابل با حوزه علمیه می‌باشد.


ماندگاری زائران اربعین در مرزها به کمترین زمان ممکن رسید – پایگاه خبری هشت صبح