پایگاه خبری هشت صبح _ به گفته ناظران محلی، امروز یک شیء ناشناس در یکی از مناطق مسکونی شهر گرگان سقوط کرد و صدای انفجار ناشی از سقوط این شیء ناشناس در تمام شهر گرگان شنیده شد. در همین ارتباط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان سقوط یک شیء ناشناس در گرگان را تایید کرد. سید […]

ماجرای سقوط شیء ناشناس در گرگان چه بود؟/سخنگوی وزارت دفاع پاسخ داد

 

پایگاه خبری هشت صبح _ به گفته ناظران محلی، امروز یک شیء ناشناس در یکی از مناطق مسکونی شهر گرگان سقوط کرد و صدای انفجار ناشی از سقوط این شیء ناشناس در تمام شهر گرگان شنیده شد.

در همین ارتباط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان سقوط یک شیء ناشناس در گرگان را تایید کرد. سید علی مهاجر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این شیء ناشناس حوالی ساعت ۹ صبح ساقط شد و تکه های آن در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرد.

وی شایعه ساقط شدن هشت فروند پهپاد را تکذیب کرد و گفت: این تکه‌ها مربوط به یک شیء ناشناس است. معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار گلستان اظهار داشت: نیرو‌های نظامی و امنیتی مشغول بررسی ابعاد این حادثه هستند. وی گفت: بر اثر سقوط این شیء ناشناس در مناطق مسکونی دو شهروند مجروح شدند.

لحظاتی پیش به گفته یک منبع آگاه تایید شد که تست یک سامانه موشکی، عامل حادثه امروز در گلستان بوده و قرار است وزارت دفاع به زودی اطلاعیه‌ای در این باره منتشر کند.

 

سخنگوی وزارت دفاع: یکی از سامانه‌های آفندی ما از مسیر منحرف شده و در گرگان سقوط کرد

سخنگوی وزارت دفاع گفت: در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود و این موضوع سابقه هم دارد، یکی از سامانه‌هایی که در فرایند آزمون و تحقیقات بود دچار نقص فنی شده و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود.

سردار طلایی‌نیک، سخنگوی وزارت دفاع در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره جزئیات حادثه امروز در گرگان گفت: به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسانم که در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود و این موضوع سابقه هم دارد، یکی از سامانه‌هایی که در فرایند آزمون و تحقیقات بود، دچار نقص فنی شده و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود.

وی ادامه داد: قطعاتی از این سامانه متلاشی شده در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده  که تیم‌های امدادی و عملیاتی مربوطه در حال جمع آوری این قطعات سقوط کرده هستند.

سخنگوی وزارت دفاع گفت: از اهالی محترم گرگان انتظار می رود، اگر با قطعاتی از سامانه مواجه شدند از دستکاری و جابجایی آن خودداری کنند تا انشاءالله تیم‌های امدادی و عملیاتی که در حال جمع آوری این قطعات هستند، بتوانند وظایف امدادی و عملیاتی خود را انجام دهند.

 


ماجرای سقوط شیء ناشناس در گرگان چه بود؟/سخنگوی وزارت دفاع پاسخ داد – پایگاه خبری هشت صبح