سیاسی

ماجرای برخورد هلیکوپتر احمدی نژاد با کابل برق در سال ۹۲

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

۱۲ خرداد ۱۳۹۲ هلی‌کوپتری که حامل محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری وقت و جمعی از مسئولان اجرایی بود در ارتفاعات البرز دچار سانحه شد که البته آسیبی به سرنشینان نرسید. احمدی‌نژاد برای افتتاح یک پروژه تونل جاده‌ای به این منطقه رفته بود اما هلی‌کوپتر حامل او و همراهان پیش از رسیدن به محل و در نزدیکی محل پروژه دچار سانحه شد.

 

احمدی نژاد با اشاره به این سانحه هوایی اظهار داشت: اولین رئیس جمهوری هستم که هلی​کوپترش به کابل برق برخورد کرد اما به خاطر دعای مردم، اتفاقی نیفتاد و اتوبان شهید احمدی نژاد درست نشد. تیمی که درباره این سانحه گزارش می‌داد گفت اولین بار است که هلی​کوپتر با کابل برخورد می کند و نمی‌افتد. این به لطف دعای مردم و عنایت خاص امام عصر بود.

 

سیدعلی اکبرطاهایی استاندار وقت مازندران نیز در تشریح جزئیات حادثه بالگرد حامل رئیس جمهور در مازندران گفت: بالگرد ظاهراً از کنار دکل فشار قوی سیم عبور کرد که در ابتدای امر خلبان متوجه کابل‌ها نشد که نزدیک بود به این کابل‌ها برخورد کند. وی ادامه داد: خلبان پس از به وجود آمدن سانحه با مهارت از وقوع حادثه بیشتر جلوگیری کرد.

 

استاندار مازندران در ادامه بیان داشت: رئیس جمهور پس از حادثه خیلی عادی به دیگر برنامه‌های این سفر پرداخت.

 

 وی اضافه کرد: امکان پرواز مجدد بالگرد پس از وقوع حادثه وجود نداشت که رئیس جمهور برای ادامه برنامه‌هایش مجبور به استفاده از اتومبیل شد. 

 

استاندار مازندران در پایان یادآور شد: بنده هم در جریان وقوع حادثه پس از افتتاح تونل نبودم که در مسیر برگشت این موضوع به اطلاع من رسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا