شهری

ماجرای اقدام شهرداری تهران مقابل داروخانه بیماران خاص چه بود؟ – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته در فضای مجازی خبری مبنی بر اقدام عجیب شهرداری منطقه ۳ مقابل داروخانه بیماران خاص منتشر شد و ویدئوی آن واکنش‌های مختلفی از سوی کاربران به همراه داشت.

در حالی که اقدام شهرداری منطقه ۳ در سد معبر انبار یک داروخانه بیماران خاص در خیابان ولی عصر خبرساز شده است اما اکنون شهرداری تهران اعلام کرده؛ ملک مذکور متعلق به دانشکده آموزش پزشکی و فناوری‌های یادگیری است و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی فعالیت می‌کند که اخیراً بدون اخذ مجوزهای قانونی لازم از شهرداری و به صورت غیر اصولی و کاملاً نا ایمن اقدام به ساخت ۵۲۷ متر فضای آموزشی و رستوران و کلاس درس و ۲۶ متر مربع اتاق نگهبانی در محوطه حیاط دانشکده کرده است.

شهرداری ناحیه ۲ منطقه ۳ پس از رؤیت تخلف ساختمانی سه بار کتباً برای ملک مذکور اخطاریه توقف ساخت و ساز ارسال می‌کند که در تاریخ‌های ۱۰ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ و ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ این اخطاریه‌ها صادر و تحویل مسؤولین دانشکده می‌شود.

در نهایت در حالی که دست اندرکاران دانشکده قصد داشتند با خودروی حمل دارو مصالح ساختمانی را وارد محوطه دانشکده کنند با ممانعت عوامل ناحیه ۲ منطقه ۳ مواجه می‌شوند و فیلمی در فضای مجازی منتشر می‌شود که فقط بخشی از مستحدثات و ساخت و ساز و صرفاً کیوسک نگهبانی ۲۶ متری را در فیلم نشان می‌دهد.

همچنین شهرداری تهران اعلام کرد؛ ساخت و ساز با کاربری آموزشی و رستوران به وسعت ۵۲۷ متر مربع که برای دانشجویان جدیدالورود ساخته شده و در فیلم هیچ اشاره‌ای به آن نشده و هدف آن تشویش اذهان عمومی و جریحه دار کردن احساسات جامعه است.

شهرداری منطقه ۳ جهت جلوگیری از تضیع و همچنین احقاق حقوق شهروندان موضوع را به صورت جد از طریق مراجع قضائی پیگیری خواهد کرد. همچنین ورود و خروج دارو از درب داروخانه در خیابان ولیعصر (ع) صورت می‌پذیرد و درب نشان داده شده در فیلم درب دوم و فرعی داروخانه است.

همه مودیان اعم از حقیقی و حقوقی جهت ساز و ساخت و تخریب و نوسازی باید ضمن اخذ مجوز و پروانه ساخت تحت نظر مهندس ناظر مورد تأیید و با نظارت شهرداری و رعایت اصول ایمنی و آتش نشانی اقدام به عملیات ساختمانی کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا