براساس اطلاعات به‌دست آمده؛ مأمور مرزبانی بازداشت شده توسط طالبان آزاد شد زاهدان- پس از پخش فیلمی از بازداشت نیروی مرزبان ایران توسط طالبان، خبرها حاکی از آزادی این مرزبان و رفع سوءتفاهم پیش آمده است. به گزارش خبرگزاری مهر، ظهر امروز در رسانه‌های افغانستانی و شبکه‌های اجتماعی با پخش فیلمی، خبر بازداشت نیروی مرزبان […]

براساس اطلاعات به‌دست آمده؛

مأمور مرزبانی بازداشت شده توسط طالبان آزاد شد

مأمور مرزبانی بازداشت شده توسط طالبان آزاد شد

زاهدان- پس از پخش فیلمی از بازداشت نیروی مرزبان ایران توسط طالبان، خبرها حاکی از آزادی این مرزبان و رفع سوءتفاهم پیش آمده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ظهر امروز در رسانه‌های افغانستانی و شبکه‌های اجتماعی با پخش فیلمی، خبر بازداشت نیروی مرزبان ایرانی توسط نیروهای مرزی طالبان منتشر شد.

در پی انتشار تصویری در فضای مجازی مبنی بر بازداشت سرباز ایرانی مرزبانی توسط نیروهای مرزبانی طالبان، منابع آگاه در استان سیستان و بلوچستان جزئیاتی را در این رابطه به مهر اعلام کردند.

یک خودروی حامل کالای قاچاق در مرز جمهوری اسلامی ایران متوقف گردید و نیروهای مرزبانی با سوار شدن به خودرو در حال بازرسی آن بوده که راننده این خودرو اقدام به فرار به سمت مرزهای کشور افغانستان می‌کند و نیروی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران نیز در خودرو حضور داشته است.

نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اصل رعایت حسن همجواری و در همکاری با نیروهای مرزبانی افغانستان از تیراندازی به سمت خودروی حامل کالای قاچاق ممانعت به عمل می‌آورند و نیروهای مرزی کشور افغانستان اقدام به توقیف خودرو و بازداشت سرنشینان آن می‌کنند که یکی از آنها نیروی مرزبانی کشورمان بوده است.

با این حال موضوع حل و آزادی نیروی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران هم انجام شد.


مأمور مرزبانی بازداشت شده توسط طالبان آزاد شد