امیرعبداللهیان تاکید کرد؛ لزوم تلاش مضاعف سفیران برای پیشبرد سیاست خارجی ایران وزیر امور خارجه کشورمان بر اهمیت تلاش مضاعف برای پیشبرد و تحقق راهبرد سیاست خارجی دولت سیزدهم با عنوان «سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند» تاکید کرد. به گزارش هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان دوشنبه شب در این گفتگوی برخط یادآور شد: […]

امیرعبداللهیان تاکید کرد؛

لزوم تلاش مضاعف سفیران برای پیشبرد سیاست خارجی ایران

لزوم تلاش مضاعف سفیران برای پیشبرد سیاست خارجی ایران

وزیر امور خارجه کشورمان بر اهمیت تلاش مضاعف برای پیشبرد و تحقق راهبرد سیاست خارجی دولت سیزدهم با عنوان «سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند» تاکید کرد.

به گزارش هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان دوشنبه شب در این گفتگوی برخط یادآور شد: مواجهه با این چالش‌ها مستلزم کنشگری فعال، قدرتمند و مؤثر نمایندگی‌های کشورمان برای ارتقا منافع و مصالح جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه هموطنان ایرانی فرهیخته مقیم اروپا سرمایه‌های مهم جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هستند، بویژه اهمیت ارتقا خدمت رسانی به هموطنان ایرانی مقیم اروپا را یادآور شد.

در این گفتگوی برخط، سفرا و سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران نیز دیدگاه‌های خود را درخصوص آخرین تحولات در روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی با وزیر خارجه در میان گذاشتند.