اقتصادی

قیمت کوییک اتوماتیک افزایش یافت [خرداد ۱۴۰۳]

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

سایپا در جدیدترین بخشنامه خود، قیمت کوییک اتوماتیک را برای خردادماه ۱۴۰۳ افزایش داد. بنابراین تسویه حساب متقاضیان خرید کوییک اتوماتیک که این خودرو را پیش‌خرید کرده بودند، با قیمت جدید انجام خواهد شد. نکته جالب درخصوص قیمت جدید کوئیک اتوماتیک، ارزان‌تر بودن این خودرو نسبت به کوییک GX-L دنده‌ای است! مشخص نیست چرا سایپا چنین بهایی را برای محصول پرطرفدارش اعلام کرده است، آن‌هم در شرایطی که کوئیک اتوماتیک در بازار آزاد بیش از نیم میلیارد تومان قیمت دارد.

 

جدول تغییرات قیمت کوییک اتوماتیک، خرداد ۱۴۰۳:

قیمت کوییک اتوماتیک افزایش یافت [خرداد 1403]

همان‌گونه که اندکی قبل اشاره کردیم، قیمت کوئیک اتوماتیک در بازار آزاد از نیم میلیارد تومان فراتر رفته است. برای خرید نسخه‌های صفرکیلومتر این خودرو از بازار آزاد، باید ۵۲۸ میلیون تومان بودجه را کنار بگذارید. بنابراین با وجود افزایش قیمت ۲۶ میلیون تومانی، همچنان این خودرو اختلاف قیمت ۱۷۶ میلیون تومانی بین نرخ بازار آزاد و کارخانه را تجربه می‌کند. البته درصورتی‌که سایپا عرضه کوییک اتوماتیک را به بازار آغاز کند، احتمال کاهش قیمت این خودرو در بازار آزاد وجود دارد.

 

تولید کوییک اتوماتیک در سایپا و زیرمجموعه‌های آن از سال ۱۳۹۷ آغاز شد. سایپا مدتی بعد نسخه مجهزتر این خودرو را با نام کوییک پلاس اتوماتیک نیز روانه بازار کرد. کوئیک اتوماتیک همانند دیگر تیپ‌های این خودرو، از پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی و هشت سوپاپ M15 بهره می‌برد. حداکثر راندمان این پیشرانه ۸۷ اسب‌بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتن‌متر گشتاور است.

 

بزرگ‌ترین تفاوت کوئیک اتوماتیک و نسخه‌های دنده‌ای این خودرو را باید در بخش جعبه دنده جستجو کرد؛ جایی که گیربکس اتوماتیک CVT وظیفه انتقال قدرت را برعهده گرفته است. این گیربکس درحالت مصنوعی، شش دنده را برای راننده شبیه‌سازی می‌کند. کوییک اتوماتیک در مقایسه با کوییک دنده‌ای، امکانات بیشتری دارد که عبارت‌اند از:

 

دریچه گاز برقی، رینگ آلیاژی، کامپیوتر سفری، فرمان برقی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، کروز کنترل، دی‌لایت، سیستم چندرسانه‌ای به همراه نمایشگر و مسیریاب، شیشه دودی عقب، ترمز کمکی، سیستم اتولاک، سیستم هشدار سرقت با بوق و بلوتوث.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا