اقتصادی

قیمت لاستیک دولتی افزایش یافت

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

مهر: «مهدی امیدوار»، سخنگوی اتاق اصناف،  افزایش قیمت لاستیک دولتی را تأیید کرد. به گفته او، ارزان‌ترین تایر دولتی که مربوط به رینگ ۱۳ است، اکنون یک میلیون و ۵۰ هزار تومان قیمت دارد. قیمت این تایر در گذشته ۷۷۰ هزار تومان بود. قیمت تایر رینگ ۱۴ نیز از یک میلیون و ۱۸ هزار تومان به یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسید. این امید وجود دارد که با افزایش قیمت لاستیک دولتی، عرضه این محصول به بازار افزایش یابد. تولیدکنندگان به دلیل آن‌که خواهان افزایش قیمت تایر بودند، از عرضه این کالا به بازار خودداری می‌کردند.

 

امید به آزادسازی واردات هم‌زمان با افزایش قیمت لاستیک دولتی

 

به گفته سخنگوی اتاق اصناف، تایرهای رینگ ۱۳ و ۱۴ پرمصرف هستند و تقاضای بسیاری برای آن‌ها وجود دارد. در سوی دیگر تایر اندازه ۱۵ و ۱۶ اینچ مصرف اندکی دارد و حتی شاهد رسوب کالا در واحدهای صنفی هستیم. مهدی امیدوار از نیاز به واردات برای تأمین کالای مورد نیاز در بازار خبر داد.

 

به گفته سخنگوی اتاق اصناف، تولیدکنندگان ناچار به فروش اجباری تایر دولتی هستند. به‌عبارتی همراه با فروش لاستیک سایز ۱۳ و ۱۴، تایر سایزهای دیگر نیز باید فروخته شوند. این اجبار از سوی تولیدکنندگان بر فروشندگان و شبکه توزیع اعمال می‌شود، در حالی که تایرهای سایز ۱۳ و ۱۴ مصرف بیشتری دارند و باید تیراژ تولید آن‌ها افزایش یابد. از آن‌جایی که تولیدکنندگان تایر داخلی علاقه‌ای به تنظیم میزان تولید خود با نیاز بازار ندارند، بایستی تقاضای مازاد بازار از طریق واردات تأمین شود.

 

چرا قابلیت خرید آنلاین تایر دولتی وجود ندارد؟

 

به گفته مهدی امیدوار، فروش آنلاین لاستیک دولتی و لزوم ثبت اطلاعات خودرو در سامانه جامع تجارت، مشکلاتی را برای خریدار و فروشنده ایجاد کرده بود. برخی مواقع مشکل اینترنت وجود داشت یا سایت دچار اختلال می‌شد و از این دست موارد که درنهایت سبب می‌شد، ثبت‌نام مشتری تکمیل نشود. اکنون مشتری باید پیش از مراجعه به فروشندگان تایر، پیش‌ ثبت‌نام خود را انجام دهد. پس از دریافت کد رهگیری، مشتری پنج روز فرصت دارد تا به واحدهای صنفی که کالا را موجود دارند مراجعه کند و تایر خود را دریافت نماید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا