وزارت دفاع تایوان اعلام کرد، ۲۵ جنگنده نیروی هوایی چین از خط میانی تنگه تایوان عبور کرده و وارد حریم هوایی تایوان شدند. به گزارش فارس، در شرایطی که تنش‌ها بر سر سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان ادامه دارد، مقامات این جزیره روز پنجشنبه (امروز) از نقض حریم هوای این جزیره از سوی […]

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد، ۲۵ جنگنده نیروی هوایی چین از خط میانی تنگه تایوان عبور کرده و وارد حریم هوایی تایوان شدند.

به گزارش فارس، در شرایطی که تنش‌ها بر سر سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان ادامه دارد، مقامات این جزیره روز پنجشنبه (امروز) از نقض حریم هوای این جزیره از سوی جنگنده‌های چین خبر دادند.

منابع رسانه‌ای از تایوان خبر دادند که وزارت دفاع این جزیره بیانیه‌ای درباره نقض حریم هوایی تایوان توسط جنگنده‌های چینی منتشر کرد.

خبرگزاری فرانسه و برخی دیگر از رسانه‌ها گزارش دادند، وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که ۲۵ جنگنده نیروی هوایی چین از خط میانی تنگه تایوان عبور کرده و وارد حریم هوایی تایوان شدند.

این وزارتخانه همچنین ادعا کرد که امروز ۵۱ جنگنده و ۶ فروند کشتی چین در اطراف تایوان دیده شده است.

اعلامیه وزارت دفاع تایوان درباره نقض حریم هوایی در شرایطی صادر شده که طی هفته‌های اخیر بعد از سفر تحریک‌آمیز «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، تنش‌ها در منطقه تشدید شده است.

به دنبال سفر نانسی پلوسی و استقبال مقامات ارشد تایوان از او در این جزیره، مسئولان ارشد چین که بارها به آمریکا و جدایی طلبان تایوانی درباره نادیده گرفتن اصل «چین واحد» هشدار داده‌اند، اقداماتی از قبیل برگزاری رزمایش‌های نظامی را در پیش گرفته‌اند.

در همین ارتباط، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهارات یک مقام ارشد کاخ سفید را که پکن را به تضعیف صلح و ثبات تنگه تایوان متهم کرده بود، به شدت رد کرد.

«وانگ ون‌بین» با تکرار موضع چین مبنی بر تعلق تایوان به این کشور، اقدامات آمریکایی‌ها را ناقض اصل «چین واحد» خواند و واشنگتن را «گانگستر و قلدر» توصیف کرد


قدرت‌نمایی دوباره چین  به  تایوان