قالیباف: وزیر کشور پذیرفت که معاون سیاسی‌اش خطا کرده؛ فرصت یکی دو هفته‌ای خواست تا جایگزین او مشخص شود

Print Friendly, PDF & Email

 

هشت صبح: رئیس مجلس گفت: آقای وحیدی پذیرفت که معاون سیاسی وزارت کشور خطا کرده و بر همین اساس وزیر کشور بند ۲، ۴، ۶ و ۷ ابلاغیه اخیر معاونت سیاسی را لغو کرد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در پاسخ به  اخطار یکی از نمایندگان درباره چرایی عدم اعلام وصول طرح استیضاح وزیر کشور اظهار داشت: در جلسه غیرعلنی هفته گذشته با حضور آقای وحیدی این موضوع مطرح شد که کار ستاد انتخابات آغاز شده است. همچنین رهبر انقلاب ۴ رکن اساسی امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت را به عنوان ارکان اصلی انتخابات مورد تاکید قرار دادند و برهمین اساس، همه باید مسیر درست انتخابات را طی کنیم.

به نوشته تسنیم، وی افزود: قبل از جلسه علنی، صحبتی با وزیر کشور داشتم و ایشان اشکال (بخشنامه اخیر معاون سیاسی وزیر کشور) را وارد دانستند. بنده به وزیر گفتم که دوستان ناراحت هستند و وزیر کشور هم در مجلس قول داد این موضوع را پیگیری می‌کند.

رئیس مجلس ادامه داد: وزیر کشور خواستند تا اجازه دهیم فرصت یکی دو هفته ای داده شود که جایگزین ایشان (معاون سیاسی وزارت کشور) مشخص شود. من همین نکته را خدمت رئیس جمهور هم گفتم که دوستان (نمایندگان) اصرار بر استیضاح دارند و این حق نمایندگان است. اخطار نمایندگان هم درست است و بنده باید طبق آیین نامه داخلی مجلس طرح استیضاح را اعلام وصول کنم.

قالیباف تصریح کرد: آقای وحیدی پذیرفت که معاون سیاسی وزارت کشور خطا کرده و بر همین اساس وزیر کشور بند ۲، ۴، ۶ و ۷ ابلاغیه اخیر معاونت سیاسی  را لغو کرد.

وی خاطرنشان کرد: وزیر کشور قول داد که این موضوع را پیگیری می‌کند و چون ستادهای انتخابات استارت خورده، از نمایندگان برای این مسئله فرصت خواست. همچنین از دوستان خواهش می‌کنم این موضوع (طرح استیضاح) را مطرح نکنند چون هر روز یک بحث جدید به وجود آمده و موضوعات حاشیه ای ایجاد می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا