هشت صبح: رئیس مجلس با بیان اینکه مطالبهٔ امروز مقام معظم رهبری از ما تحول است، گفت: در فرمایشات اخیر ایشان در حرم امام(ره)، ایمان و امید را به عنوان دو موضوع مهم که محور و بستر تحول است را از مسئولین مطالبه کردند. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش سراسری بزرگداشت هفته […]

هشت صبح: رئیس مجلس با بیان اینکه مطالبهٔ امروز مقام معظم رهبری از ما تحول است، گفت: در فرمایشات اخیر ایشان در حرم امام(ره)، ایمان و امید را به عنوان دو موضوع مهم که محور و بستر تحول است را از مسئولین مطالبه کردند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش سراسری بزرگداشت هفته قوه قضاییه که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت:  وقتی نامی از قوه قضاییه می‌آید، در ذهن‌ها نام شهید بهشتی، سیدالشهدای هفتم تیر، تداعی می‌شود.

وی افزود: شهید بهشتی تجسمی از همراهی علم و عمل بود. او به تمام معنا مصداق اتمّ ایمان، اخلاص، ایثار و تلاش برای رفاه مردم بود. ما شهید بهشتی را در سعۀ صدر در برابر ناملایمات یک اسطوره می‌دانیم. ما او را به توازن و انضباط می‌شناسیم. او برای تعالی ارزش‌های انقلاب و عمق‌بخشی به ارزش‌های انقلاب اسلامی از آبروی خودش گذشت. او برای انسجام و اتحاد در جامعه سکوت کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه “شهید بهشتی به ما آموخت می‌توانیم با حداقل مشترکات با یکدیگر همکاری‌کنیم و برای حل مشکلات مردم و پیشرفت انقلاب تلاش کنیم” عنوان کرد: شهید بهشتی به ما آموخت لازمهٔ استقلال استفاده از ظرفیت همهٔ ملت است. پیروزی ما در گرو همین اتحاد و یکپارچگی است. او با مدارا و مدیریت موجب جذب حداکثری برای جبههٔ انقلاب در شرایط بسیار سخت آن روزها شد. همین خصلت‌ها و ویژگی‌های این شهید عزیز بود که در تیررس مخالفین و منافقین قرار گرفت.

قالیباف ادامه داد: شهید بهشتی آبرو و جان خویش را تقدیم انقلاب و مکتب عزیز اسلام کرد. امروز ما هستیم که باید راه شهدا، امام شهدا و سیدالشهدای هفتم تیر را ادامه دهیم و میراث‌دار فرهنگ و راه شهدا باشیم، نه میراث‌خوار آن‌ها.

وی با بیان اینکه مطالبهٔ امروز مقام معظم رهبری از ما تحول است، گفت: در فرمایشات اخیر ایشان در حرم امام(ره)، ایمان و امید را به عنوان دو موضوع مهم که محور و بستر تحول است را از مسئولین مطالبه کردند.

رئیس مجلس افزود: بنده معتقدم برای این تحول نیازمند این هستیم که باور حقیقی نسبت به مردم و نقش مردم پیدا کنیم. دو عنصر مردم‌باوری در پرتو خدا‌باوری می‌تواند پایهٔ تحول در همهٔ عرصه‌ها به‌ویژه در حکمرانی باشد.


 قالیباف: مردم‌باوری در پرتو خدا‌باوری می‌تواند پایهٔ تحول در عرصهٔ حکمرانی باشد