سیاسی

قالیباف: فرهنگ موضوع اساسی کشور است – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف عصر امروز (پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه) در برنامه مناظره فرهنگی که از شبکه دوم سیما پخش شد، اظهار کرد: موضوع فرهنگ از موضوعات مهم هر جامعه‌ای است. بر این باور هستیم وقتی حرف از خدمت و پیشرفت می زنیم، به مسائل فرهنگی ارتباط دارد و پیشرفت و فرهنگ و فرهنگ و خدمت بر یکدیگر اثر می‌گذارند.

وی ادامه داد: بدون فرهنگ نه به پیشرفت می رسیم و نه می‌توانیم کارهای خود را به سرانجام برسانیم. مقام معظم رهبری برجسته‌ترین شخصیت فرهنگی ما هستند و بیش از ۱۰ سال است که بر مسائل اقتصادی تاکید داشتند که بدون شک مسائل اقتصادی بر مسائل فرهنگی هم اثر دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: همه ما خاطر داریم که در زمان شیوع کرونا حرف از فرهنگ همدلی می‌زدیم و زمانی که مردم فرهنگ همدلی را به نمایش گذاشتند، ابتدا روزانه ۷۰۰ نفر از افراد بر اثر کرونا فوت می‌کردند که با همدلی، تعداد فوتی‌های کرونا کاهش یافت.

قالیباف ادامه داد: زمانی که تورم زیاد است، خانواده‌ها آن طور که باید و شاید نمی‌توانند اخلاق را رعایت کنند. دولت پیشرفت و خدمت معتقد است که نقش فرهنگ بسیار مهم و کلیدی است. موضوع زن و خانواده مهم‌ترین و اولویت‌دارترین موضوع فرهنگی است و فرهنگ، زنانه ترین عنصر جامعه است.

در آمورش و پرورش باید به ثبات در مدیریت توجه شود

قالیباف در ادامه تصریح کرد: در آمورش و پرورش باید به ثبات در مدیریت توجه شود. در ۲۰ سال گذشته، قریب به ۱۷ وزیر و سرپرست وزارت آموزش و پرورش داشته‌ایم. مدیر قوی و ثبات در آموزش و پرورش مهم است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهد آموزش و پرورش متحول شود، دو عنصر مدرسه و معلم باید مورد توجه باشد. ما در مجلس بحث معیشت و رتبه بندی معلمان را مدنظر قرار دادیم. در دولتی که مدنظرمان است، معتقدیم که باید مدیر قوی و ثبات در وزارت آموزش و پرورش مورد توجه باشد. سیستم شاد در زمان کرونا بسیار خوب بود و باید باز هم مدنظر باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در آموزش و پرورش باید به مهارت و اوقات فراغت دانش آموزان هم توجه کنیم و نباید فقط به ذهن آنان فشار بیاوریم. در قانون برنامه هفتم توسعه چندین ماده برای تحول در آموزش و پرورش آمده است و بیش از ۱۶ حکم آوردیم و همه این حکم‌ها باید اجرا شود.

بهره‌وری در آموزش و پرورش بسیار مهم است

قالیباف گفت: بهره‌وری در آموزش و پرورش بسیار مهم است و بهره وری دو عنصر دارد که مدیریت و علم است و باید از خود اساتید و نخبگان حوزه آموزش و پرورش استفاده کنیم. اگر رئیس جمهور دولت چهاردهم یک مدیریت قوی نداشته باشد، برنامه هفتم توسعه به اندازه یک برگ کاغذ هم ارزش ندارد. باید از این قانون به خوبی استفاده شود که نیازمند یک مدیر قوی است.

قالیباف گفت: بدون شک رسانه و آزادی رسانه و عملکرد رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی که منتقد باشند و نظارت کنند مهم است و حرف و نقد مردم از وظایف رسانه است و حتماً باید آزادانه عمل کنند.

گفتنی است، صدیقه سادات حجازی و مصطفی غفاری به عنوان مشاور محمدباقر قالیباف در برنامه میزگرد فرهنگی حاضر شدند.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا