پایگاه خبری هشت صبح : خبرگزاری دانشجو: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: الان کمبود معلم داریم و کمبود ۲۶۰ هزار معلمی که پیش از این وزارت آموزش و پرورش آمار آن را داده بود همچنان به قوت خود باقی است. حجت الاسلام احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و […]

پایگاه خبری هشت صبح :

خبرگزاری دانشجو: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: الان کمبود معلم داریم و کمبود ۲۶۰ هزار معلمی که پیش از این وزارت آموزش و پرورش آمار آن را داده بود همچنان به قوت خود باقی است.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارسیاسی خبرگزاری دانشجو گفت: الان کمبود معلم داریم و کمبود ۲۶۰ هزار معلمی که پیش از این وزارت آموزش و پرورش آمار آن را داده بود همچنان به قوت خود باقی است.

وی افزود: معادل ۶۰-۷۰ هزار معلمی که به کار گرفته شدند همان تعداد بازنشست شدند.

فلاحی اظهارداشت: سازمان استخدامی قول داده برای ۷۲ هزار معلم، ۱۰ هزار نیروی خدماتی و ۱۹ هزار نیروی پرورشی در سال جدید مجوز بدهد. با این اقدام تا حدودی کمبود معلم جبران خواهد شد و در دولت قبل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را از ۲۵ تا ۴۰ هزار به ۳ هزار کاهش دادند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمبود معلم داریم، ولی کلاس خالی نداریم؛ کلاس خالی با معلمان بازنشسته، حق التدریس ها، دانشجویان سال آخری دانشگاه فرهنگیان و … پر شده است که این ملاک نیست؛ باید به طور اساسی این مساله حل شود.