فرمانده سپاه قدس: انتقال قدرت از غرب به آسیا در حال اتفاق افتادن است / چین اخیرا در حوزه‌هایی قدم گذاشته که سابقه نداشته؛ این حوزه‌ها متعلق به آمریکا بوده / باید در این تغییر آرایش قدرت جای خودمان را پیدا کنیم؛ قدم‌های خوبی برداشته شده اما باید بفهمیم که کجا سوار قطار انتقال قدرت شویم

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: رژیم صهیونیستی تمام نیروی خود را در اردوگاه جنین به میدان آورده، ولی جوانان فلسطین در دهان او زدند.

به گزارش «انتخاب»، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه صبح امروز در افتتاحیه طرح ملی «اعتلاء» طی سخنانی اظهار داشت: اساس درگیری ما با آمریکا این است که می‌خواهیم مسیر مستقیم واقعی را برویم، اما آمریکا می‌خواهد ما را درمسیری بیاندازد که خودش تعریف می‌کند. هنر انقلاب اسلامی این است که راه مستقیم را تشخیص داده و در این مسیر حرکت می‌کند.

به نوشته تسنیم، وی افزود: برای دشمن شخصیتی، چون سردار سلیمانی قابل تحمل نبود، زیرا بالاترین سلاح شهید سلیمانی منطقش بود لذا استکبار و آمریکا به دنبال این هستند که ما را از مسیر مستقیم منحرف کنند. شهید سلیمانی به همه آموخت که اگر دشمن منطق سرش نمی‌شود و می‌خواهد از طریق اعمال قدرت حرف خود را به کرسی بنشاند راه برخورد با دشمن چگونه است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه باید به فکر دفاع از خود و در حد استطاعتمان به فکر دفاع از دیگران باشیم، گفت: فرزندان فلسطین در هیچ دوره‌ای مثل امروز با اقتدار و با صلابت نبودند و در مقابل هم اسرائیلی‌های جنایتکار هیچ وقت مثل امروز دچار مشکل و تفرقه و فلاکت نبودند. فرزندان فلسطین راه با عزت زندگی کردن و با عزت جنگیدن را از انقلاب اسلامی آموختند.

قاآنی با اشاره به نامه نفتالی بنت نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی گفت: نفتالی بنت که سال گذشته نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود در نامه‌ای با عنوان «نامه‌ای به مردم خاموش صهیونیست» که ۲۶ تا ۲۷ صفحه است، نوشته بود، در ۶ یا ۷ صفحه از مصیبت‌هایی که این رژیم با آن درگیر است، تعریف می‌کند که در مسائل اقتصاد، ارتش، اخلاق، مسائل زنان و سایر مسائل چه مشکلاتی دارند. بنت در آخر نامه‌اش می‌گوید یهودی‌ها دو بار حکومت داشتند، بار اول ۸۰ سال به طول انجامید، اختلافات به اوج رفت و حکومت ساقط شد. بار دیگر، حکومت تشکیل دادند که ۷۵ سال به طول انجامید اختلافات به اوج رفت و حکومت ساقط شد. نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی می‌گوید حکومت ما هیچ‌گاه اختلافات به اندازه این حکومت نبوده است.

وی گفت: امروز شاهد هستیم رژیم صهیونیستی تمام نیروی خود را در اردوگاه جنین به میدان آورده، ولی جوانان فلسطین در دهان او زدند. بعضی از روز‌ها فلسطینیان بیش از ۳۰ عملیات در کرانه باختری علیه رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند.

سردار قاآنی اظهار داشت: اینکه رهبر انقلاب تاکید می‌کنند هزینه سازش از هزینه مقاومت بیشتر است واقعا حرف درستی است و امروز مقاومت در صحنه دفاعی خودش را خوب نشان داده است. زمانیکه برادرانتان در سوریه تحت عنوان مدافعین حرم ایستاده بودند دشمنان دربرخی کشور‌های اروپایی اجلاس می‌گذاشتند و بیش از ۷۰ کشور علیه سوریه اجماع می‌کردند، اما نتیجه مقاومت این شد که رئیس جمهور ما به سوریه رفت و یک مهر طلایی در دفتر مقاومت زد. در اجلاس اتحادیه عرب هم همه کسانیکه علیه بشار بودند از او برای حضور در اجلاس دعوت کردند.

وی افزود: مقاومت در صحنه سیاسی و امنیتی و اقتصادی هم خودش را نشان داده است. این‌ها درس‌هایی است که جمهوری اسلامی درون خودش یاد گرفته و در حال آموزش دادن به سایر کشور‌ها است لذا دشمنان از این موضوع ناراحتند. بعد آنقدر عاجز می‌شوند که مرد اول مبارزه با تروریسم را ترور می‌کند.

سردار قاآنی ادامه داد: ما زیباترین نوع نبرد را به نیرو‌های مقاومت آموزش داده‌ایم. آمریکایی‌ها در دوره جدید بعد از یازده سپتامبر که مستقیما وارد جنگ شدند اگر فرهنگ انقلاب اسلامی نبود جهان را می‌بلعیدند. 

وی ادامه داد: امروز انتقال قدرت از غرب به آسیا عملیاتی شده است و در حال اتفاق افتادن است. اگر شکست‌های آمریکا در حوزه‌های مختلف نبود این شرایط بوجود نمی‌آمد. این انقلاب اسلامی اثر گذارترین عاملی است که این حوادث را رقم زده است.

قاآنی با بیان اینکه چین اخیرا در حوزه‌هایی قدم گذاشته که سابقه نداشته و حوزه‌های متعلق به آمریکا بوده، گفت: در این تغییر آرایش قدرت جای خودمان را پیدا کنیم. قدم‌های خوبی برداشته شده، اما باید بفهمیم که کجا سوار قطار انتقال قدرت شویم.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: انقلاب اسلامی پرچمدار حیات نورانی مقاومت در منطقه است. انقلاب اسلامی ابتدا همه شیوه‌هایی که به دیگران یاد می‌دهد را درون خودش پیاده کرده است و به همین دلیل دیگران حرف ما را قبول می‌کنند.

وی در پایان گفت: امروز جمهوری اسلامی جزو تعیین کننده ترین‌ها در منطقه است. شما وضعیت امروز عراق را به زمانیکه آمریکایی‌ها عراق را اشغال کردند مقایسه کنید، در ابتدا که عراق را اشغال کردند یک فرمانده نظامی را حاکم کردند و مدتی بعد به دلیل فشار‌ها یک فرد سیاسی را جای او گذاشتند، اما حالا ببینید چه دولت و مجلس و سیستمی در عراق حاکم است. این به دلیل استحکام فرهنگ انقلاب اسلامی و مقاومت است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا