به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه (پنج شنبه ۶ مهر) در حاشیه برگزاری نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس، در جمع صمیمانه گروهی از مسلمان آفریقای جنوبی در مرکز اسلامی ژوهانسبورگ حضور یافت و با ایشان به گفتگو پرداخت. در این نشست صمیمانه که با ابراز احساسات شدید حضار نسبت به […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه (پنج شنبه ۶ مهر) در حاشیه برگزاری نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس، در جمع صمیمانه گروهی از مسلمان آفریقای جنوبی در مرکز اسلامی ژوهانسبورگ حضور یافت و با ایشان به گفتگو پرداخت.

در این نشست صمیمانه که با ابراز احساسات شدید حضار نسبت به ایران و انقلاب اسلامی و نیز حاج قاسم سلیمانی همراه بود، تعدادی از مسلمان این منطقه به بیان نقطه نظرات خود و نیز قرائت اشعاری در وصف شهید سلیمانی پرداختند.

در پایان این نشست که با استقبال پرشور جوانان و نوجوانان مسلمان منطقه «گواتنگ» در حومه شهر ژوهانسبورگ همراه شده بود، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون شک امشب یکی از زیباترین شب‌های زندگی من بود خطاب به حضار گفت: دلیل این موضع هم بسیار روشن است، چرا که از لحظه‌ای که چهره‌های بشاش و مجاهد شما مخصوصاً جوانان و نوجوانان این جمع را دیدم، تمام زندگی گذشته خودم و شهید سلیمانی را ذهنم مرور کردم و امروز با همه وجودم آثار خون مطهر مجاهدینی که در مسیر مبارزه با ظلم و برای پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) مجاهدت کردند را در وجود یکایک شما در دور ترین نقطه نسبت به ایران عزیز دیدم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مطالبی که آقای حسینی (رئیس مرکز اسلامی ژوهانسبورگ) در معرفی من به شما گفتند نظیر فرماندهی دوران جنگ تحمیلی، مسئولیت‌های بعد از آن و حتی اینکه امروز رئیس مجلس شورای اسلامی هستم را جدی نگیرید؛ من بیش از هر چیز هر پستی، افتخار می‌کنم که یک بسیجی و مجاهد هستم و این را هم مدیون اسلام، مکتب اهل بیت و امام خمینی (ره) میدانم.

وی با بیان اینکه من هم مانند شما در یک روستا متولد شدم عنوان کرد: شهید سلمانی بیش از من در روستا زندگی کرده است، بعد از انقلاب که با هم آشنا شدیم در اوایل جنگ تحمیلی به من گفت تا سن ۶ الی ۷ سالگی کفش به پا نداشته و معنی کفش را نمی‌فهمیدم و همواره پا برهنه بودم‌، اما در سن ۱۵ سالگی که با نام امام خمینی که در تبعید بود آشنا شدیم، حرکتمان آغاز شد.

قالیباف افزود: در آن سن ما همه عاشق امام شدیم چرا که با همه وجود درک کردیم که این مرد الهی، جز کلامی برای خدا نگفته و گامی جز در راه خدا و اهل بیت (ع) برنمی‌دارد.

وی گفت: امام خمینی (ره) با این روحیه ما را با عدالت و ظلم ستیزی آشنا کرد؛ ما نیز با وجود محرومیت با همه وجود پای انقلاب ایستادیم و به یک رژیم پادشاهی ۲۵۰۰ ساله پایان دادیم و انقلاب‌مان به پیروزی رسید. آمریکا و همه نیروهایش را از کشور بیرون کردیم، از همان روز دشمنی آمریکا با ما شروع شد، اما ما تا امروز مقاومت کردیم به نحوی که از آن زمان ۴۵ سال می‌گذرد و دشمنان جنگ‌های سختی را به ما تحمیل کردند اما ملت ایران مقابل این سختی‌ها ایستاده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: روزهای آشنایی ام با شهید سلیمانی در همان آغاز جنگ بود، روزی که به جنگ رفتیم نه آنچنان آموزش دیده بودیم و نه تجهیزات و امکانات داشتیم اما همه جوانان و بسیجیان ما از سراسر کشور جمع شده و به جنگ آمدند و در یک جنگ سخت در ۸ سال به پیروزی رسیدیم.

رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به آیه قرآنی که می‌فرماید، خدا وعده داده که پیروزی مسلمانان حقی است بر گردن من، عنوان کرد: این آیه قرآنی به ما یاد داد که با حداقل امکانات می‌توان بر دشمن پیروز شد و در سنت الهی هیچ رابطه‌ای میان داشتن و نداشتن امکانات نیست بلکه اگر خداوند اراده کند حداقل‌ها را بر حداکثرها پیروز می‌کند و ما نیز با این نگاه به پیروزی رسیدیم.

وی افزود: امروز می‌بینید که آمریکا هنگام تهدید جمهوری اسلامی می‌گوید، پلن بی، یعنی گزینه نظامی روی میز است ولی هیچ وقت جرأت و عرضه استفاده از آن را ندارد چرا که از قدرت ایران اطلاع دارد و نمی‌تواند در این زمینه اقدامی انجام دهد.

قالیباف به تلاش مسلمانان در فلسطین برای مبارزه با دشمنان اشاره کرد و گفت: از روزی که انگلیس خبیث و آمریکای جنایت کار در قرن ۲۰ میلادی در شورای امنیت و پس از جنگ جهانی دوم رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناختند، کشورهای عربی و مسلمان و ارتش‌های آنها کنار هم جمع شدند تا علیه رژیم صهیونیستی بجنگند، ولی در این جنگ‌ها موفق نبودند و بخش قابل توجهی از امکانات و تجهیزاتشان را از دست دادند، در ادامه آنها فکر کردن راه نجات، صلح و مذاکره است یعنی اینکه ظلم را بپذیرند و این کار را هم کردند؛ اما هر روز ذلیل‌تر و ضعیف‌تر شدند تا اینکه انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ میلادی به پیروزی رسید و آن روح برخاسته از مکتب قرآن و اهل بیت (ع) که انقلاب اسلامی را پیروز کرد در مردم مقاوم فلسطین نیز دمیده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این مهم است که اگر ما متکی بر سنت‌های الهی و مردم حرکت کنیم بدانیم که خداوند به ما گفته که سنت‌های الهی نه تبدیل و نه تحویل می‌شوند لذا زمانی پیروز شدیم که به سنت‌های الهی باور قلبی و اطمینان پیدا کردیم.

قالیباف اظهار کرد: مبتنی بر همین باور است که امروز هم می‌بینید که جوانان فلسطینی که با وجود مشکلات متعدد با روحیه بالا می‌جنگند، توانسته اند سلاح‌های خود را از سنگ به موشک تبدیل کنند و امروز بزرگترین خطر را برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده اند.

وی در همین زمینه اضافه کرد: پس ما باید تلاش کنیم که وحدت داشته باشیم و مداوم در مسیر مقاومت در مقابل ظلم بیاستیم و به آن ایمان داشته باشیم و اگر این طور بود یقین داشته باشید پیروزی با شماست و امکانات و تجهیزات و جمعیت کثیر نشان دهنده پیروزی نیست؛ البته که از هر امکاناتی باید استفاده کنیم و باید با عقلانیت و برنامه ریزی حرکت کنیم، اینها وظیفه ماست ولی بدانیم که پیروزی در دست کس دیگری است و خدا پیروزی را نصیب ما می‌کند.

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: اگر از من سوال کنید که شخصیت شهید سلمانی چگونه بود، به شما عرض می‌کنم، شهید سلیمانی از یکی از روستاهای محروم کرمان، برخاست و با همه وجودش به اندیشه سیاسی امام ایمان آورد و از آنجا با فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) آشنا شد و خالصانه پا به میدان گذاشت و لحظه‌ای از مجاهدت دست بر نداشت، او ۴۱ سال مداوم و بدون وقفه مبارزه کرد و دیدیم که خدا این گونه این شهید عزیز را در دنیا عزیز کرد و امروز هر کجای دنیا بروید، مسلمان و غیر مسلمان و هر انسان منصف و آزادی خواه، به قاسم سلیمانی افتخار می‌کند و او را به عنوان یک مجاهد و فرمانده مبارزه با ظلم و ستم می‌شناسند.

وی تصریح کرد: تردید نکنیم که همه ما اگر در این مسیر حرکت کنیم عزت دنیوی و اجر اخروی خواهیم داشت و تابلوی پیش روی ما، زندگی و مجاهدت شهید سلیمانی است.

قالیباف خاطرنشان کرد: امروز انقلاب ما در همه دنیا به نام امام خمینی (ره) شناخته می‌شود و شهید سلیمانی به عنوان یک سرباز و مجاهد انقلاب شناخته می‌شود و اوج این مجاهدت در مبارزه با تروریسم و در مبارزه با رژیم صهیونیستی بود و توفیق بزرگ وی این بود که به دست کثیف‌ترین افراد به شهادت رسید و دیدیم که همه دنیا به نام او برخاست.

وی در پایان این نشست صمیمانه خطاب به جوانان و نوجوانان حاضر اضافه کرد: تلاش کنید، زندگی روزمره شما را از مجاهدت و تلاش در راه خدا غافل نکند، مطمئن باشید این مجاهدت آثار پر برکتی دارد. امیدوارم همه جامعه مسلمان با وحدت به هم کمک کنند و با شرایط روز و با علم و تکنولوژی روز پیش بروند و بتواند قدرت خودشان را در همه ابعاد، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رفاه عمومی مردم و در قدرت روحی و استقامت و مقاومت نشان دهند.


عشق و ارادت گروهی از جوانان آفریقای جنوبی به ایران و شهید سلیمانی – پایگاه خبری هشت صبح