عزم دولت برای خودکفایی در کاغذ و نوشت افزار داخلی جدی است – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر امروز در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور یافت و از غرفه‌های مختلف نمایشگاه لوازم التحریر ایرانیِ “ایران نوشت” بازدید کرد.

وی در این بازدید ضمن ابراز خشنودی از استقبال خوب تهرانی‌ها از تولیدات ایرانی، در گفتگو با تعدادی از ۲۰۰ تولیدکننده داخلی که در این نمایشگاه شرکت کرده بودند، وضعیت تولید انواع مختلف نوشت افزار و کالاهای مرتبط را بررسی کرد و برای رفع برخی مشکلات آنها قول مساعدت داد.

مخبر تأمین تمام کاغذ موردنیاز چاپ کتب درسی برای سال جاری در داخل کشور را یک موفقیت بزرگ خواند و اظهار امیدواری کرد با حمایت از تولید کاغذ در داخل کشور بزودی بتوان در زمینه تأمین کاغذ، به عنوان یک ماده اولیه مهم برای لوازم التحریر نیز خودکفا شد و قیمت‌ها را بهبود داد.

وی استقبال از این نمایشگاه و نوشت افزار ایرانی را نشانه ذائقه سازی مناسب بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی و همچنین قیمت گذاری و کیفیت مناسب دانست و از عزم جدی دولت برای حمایت و تداوم این وضعیت خبر داد.

معاون اول رئیس جمهور در حین این بازدید با تعدادی از خریداران و شهروندان حاضر در نمایشگاه نیز به گفتگو پرداخت و وضعیت کیفیت، فراوانی و قیمت‌ها را در بازار لوازم التحریر جویا شد.

گفتنی است نهمین نمایشگاه “ایران نوشت” با حضور بیش از ۲۰۰ مجموعه تولیدکننده ایرانی از یکشنبه ۱۹ شهریور تا یکشنبه دوم مهر از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درحال برگزاری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا