مجلس

طرح تامین مالی ‎تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان تایید شد – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، «هادی طحان نظیف» سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو به خبرگزاری صداوسیما، از تأیید طرح تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها خبر داد و اظهار کرد: این طرح با هدف تأمین مالی و جهش تولید در بخش‌های تولیدی و زیربنایی و همچنین هدایت نقدینگی به بخش‌های تولیدی در مجلس به تصویب رسیده است.

وی افزود: نمایندگان پیشتر طرح تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها را ۲۹ مرداد پارسال به تصویب رسانده بودند که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته بود.

طحان نظیف اضافه کرد: حالا این طرح پس از ۳ مرحله اصلاح در مجلس و بررسی در شورای نگهبان به تأیید رسیده و به قانون تبدیل شده است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها پیش بینی شده با شرایطی، از منابع بازار پول، سرمایه و اشخاص داخلی و خارجی استفاده شود.

طحان نظیف اظهار کرد: این قانون همچنین پیش‌بینی کرده یک شورای ملی با نام «تأمین مالی» تشکیل شود که هدفش «توسعه و ترویج الگوهای تأمین مالی، هماهنگی میان نهادهای مالی و توسعه دامنه وثیقه‌ها و تضمین‌ها» است. رییس این شورای ملی، وزیر امور اقتصادی و دارایی است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها، تأمین مالی از طریق بازار سرمایه را آسان‌تر می‌کند و با اصلاح روندها، هزینه‌های اقتصادی مختلف تأمین مالی کاهش می‌یابد.

طحان نظیف افزود: بهبود فضای مالیات ستانی یا کاهش هزینه‌های مالیاتی اضافی با هدف تأمین مالی بنگاه‌ها و افزایش سرمایه، از اهداف دیگر این قانون است.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: توسعه صنایع پایین دستی نفت و گاز با استفاده از سرمایه‌های مردمی و آسان‌تر شدن ورود بخش خصوصی در این صنایع از هدف‌های قانون است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا