فرماندار مشهد عنوان کرد؛ ضرورت مقابله هوشمندانه با توطئه راهبردی دشمنان در مسئله حجاب مشهد ـ فرماندار مشهد گفت: دشمن در حوزه حجاب به صورت راهبردی عمل کرده و ما نیز باید هوشمندانه عمل کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، محسن داوری شامگاه شنبه در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد که در فرمانداری مشهد برگزار […]

فرماندار مشهد عنوان کرد؛

ضرورت مقابله هوشمندانه با توطئه راهبردی دشمنان در مسئله حجاب

ضرورت مقابله هوشمندانه با توطئه راهبردی دشمنان در مسئله حجاب

مشهد ـ فرماندار مشهد گفت: دشمن در حوزه حجاب به صورت راهبردی عمل کرده و ما نیز باید هوشمندانه عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن داوری شامگاه شنبه در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد که در فرمانداری مشهد برگزار شد، با تاکید بر مسئله حجاب اظهار کرد: دشمن در این حوزه به صورت راهبردی عمل کرده و ما نیز باید هوشمندانه عمل کنیم. از دستگاه‌ها انتظار داریم قانون را ملاک عمل قرار دهند.

فرماندار مشهد بیان کرد: قانون در کشور دچار کم مهری و کم لطفی شده است. دشمن نیز همین را می‌خواهد که به قانون و حجاب اعتنا نکنیم. به قانون احترام بگذارید و اجازه ندهید دشمن از آن سوءاستفاده کند.

وی افزود: اگر در شهرستان مشهد حدود ۶۰ هزار نفر بازمانده از تحصیل داریم نباید مدیری سر به بالین بگذارد و این مشکل را حل نکند. در فرمانداری در ۵ قسمت با مدیریت رؤسای ۵ منطقه کارگروهی تشکیل خواهد شد تا تمام ظرفیت‌های ادارات را دسته بندی و مدیریت کرده تا مشکلات آموزش و پرورش را با همکاری دستگاه‌ها حل کنیم، سپس نتیجه کارگروه را در شواری اداری گزارش دهیم.

فرماندار مشهد ادامه داد: در حوزه نیروی انسانی تکلیفی به تمام دستگاه‌ها محول شده که اگر نیروی استخدامی دارند نیروهای خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند. برخی مکان‌ها به دنبال سرمایه‌گذار هستند و هیچ اشکالی ندارد که آن را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم.

فرماندار مشهد با اشاره به در پیش بودن روز ملی مشهد گفت: روز ملی مشهد رویداد مهمی است و تمام دستگاه‌ها باید نقش خود را ایفا کرده و باید طرح‌های پیشنهادی خود را به کارگروه در نظر گرفته شده در شهرداری مشهد تا پایان آذر ماه اعلام کنند. تمام دستگاه‌ها باید برای روز ملی مشهد طرح بدهند. نیازی به هزینه‌های گزاف هم نیست، حتی اگر برای حوزه تحت امر خود طرح داشته باشید نیز خوب است.

وی با اشاره به معضلات آب خاطرنشان کرد: معضل آب باید جدی گرفته شود. نباید مشکلی که در همدان و خوزستان رخ داد در مشهد تکرار شود. در وهله نخست صرفه جویی باید در ادارات در دستور کار قرار بگیرد. در شورای فرهنگ عمومی صرفه جویی باید در دستور کار قرار بگیرد. ائمه جماعت تبلیغ در این حوزه نیز از وظایف تکلیفی آنان به شمار می‌رود.

داوری تاکید کرد: تمام بخشداران باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا طرح گسترش تهیه چاه در بخش‌ها توسط آب و فاضلاب مشهد انجام شود. به هیچ وجه معنی ندارد که یک روستا اجازه حفر چاه ندهد. اجازه نخواهیم داد کسی از تأمین آب شرب مشهد پیشگیری کند. همچنین تمام دستگاه‌ها همکاری لازم برای حفر چاه در مکان خود را نیز در دستور کار قرار دهند. دستگاه‌هایی که تا کنون با آب و فاضلاب به توافق نرسیده‌اند فقط تا ۱۵ دی فرصت دارند با این دستگاه به توافق برسند، از آن تاریخ اگر دستگاهی نسبت به حفر چاه و همکاری با آب و فاضلاب اقدام و همکاری نکند خودمان یک طرفه وارد ماجرا خواهیم شد.

فرماندار مشهد با اشاره به حوزه اشتغال بیان کرد: حوزه اشتغال مورد دستور مقام معظم رهبری قرار دارد. در مشهد ۵۴ هزار اشتغال به ما سهمیه داده‌اند، آیا باید فقط ۴۰ درصد این میزان را ثبت کنیم؟ قطعاً ما باید بیش از این‌ها اشتغال در مشهد ایجاد کنیم. هرکسی که اشتغال ایجاد کرده در سامانه رصد ثبت کند. ما وظیفه اشتغالزایی داریم و باید در این حوزه اقدامات بیشتری انجام دهیم.

وی با اشاره به در پیش بودن روز ۹ دی ماه خاطرنشان کرد: ۹ دی روز بزرگی است. باید فرمانداری، ادارات و تشکل‌های مردمی برنامه‌ریزی خوبی برای این روز داشته باشند. بازرسی فرمانداری، دستگاه‌ها را از هم اکنون مورد بازرسی قرار خواهد داد. باید برای این روز بصیرت ایجاد کنیم. دستگاه‌های تحت مدیریت مانند اداره صمت که اصناف تحت مدیریت آن هستند باید برایشان تکلیف ایجاد کنند تا این اتفاق بزرگ در مشهد به خوبی پوشش داده شود.

داوری با اشاره به سالگرد شهید سردار سلیمانی تصریح کرد: سالگرد شهید سردار قاسم سلیمانی باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانیم فتنه دشمن را پاسخ دهیم.


ضرورت مقابله هوشمندانه با توطئه راهبردی دشمنان در مسئله حجاب