سیاسی

ضرورت تسریع در اجرای طرح خط آهن رشت- آستارا – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با ایگور لویتین دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه در حاشیه نشست وزرای امور خارجه بریکس در شهر نیژنی نووگروود روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در ابتدای این دیدار از پیام‌ها و تماس‌های تلفنی و حضور وزیر خارجه و دیگر مقامات روسیه در سفارت ایران برای ابراز همدردی و تسلیت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید تقدیر کرد.

باقری با اشاره به اهتمام ویژه آیت الله رئیسی به توسعه و تعمیق روابط راهبردی بین ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف، بر عزم و اراده راسخ دولت جمهوری اسلامی ایران برای تداوم و تقویت این رویکرد تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین افزود: از تمامی ظرفیت‌های مان برای اجرای طرح‌های راهبردی بین دو کشور که در راستای منافع عالی دو کشور است، استفاده خواهیم کرد.

باقری ضمن تاکید بر تسریع در اجرای طرح خط آهن رشت- آستارا، بهره گیری بیشتر از ظرفیت‌های بخش شرقی راهگذر شمال _ جنوب را حایز اهمیت دانست.

باقری تاکید کرد پیشبرد و تکمیل کریدورها مبتنی بر خواست و اراده ملی است و این رویکرد در آینده نیز تداوم خواهد یافت.

دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز ضمن تسلیت مجدد شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه فقید، بر اهتمام مقامات عالی کشورش برای تحقق و اجرایی شدن توافقات روسای جمهور دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به سفر آتی خود به ایران به منظور پیگیری تحقق و تکمیل طرح‌های راهبردی فی مابین دو کشور از جمله کوریدور شمال و جنوب، تاکید کرد روسیه درصدد است کریدور شمال- جنوب را با دیگر کریدورها نیز مرتبط کرده و زمینه‌های همکاری دو کشور در حوزه ترانزیت را افزایش دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا