ورزشی

صعود خدمتی و چهل‌امیرانی به فینال تفنگ بادی/ تیرانداز المپیکی ۹۶ شد

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

در جریان مسابقات تیراندازی جهانی و کسب سهمیه المپیک نجمه خدمتی و شرمینه چهل‌امیرانی در تفنگ بادی در رده‌های دوم و هفتم ایستادند و فینالیست شدند.

به گزارش ایسنا، در چهارمین روز از مسابقات جهانی تیراندازی و توزیع سهمیه المپیک ملی‌پوشان تیراندازی ایران در مرحله مقدماتی تپانچه بادی زنان در خط آتش ایستادند. در این ماده ۱۰۲ ورزشکار حضور داشتند.

در پایان مرحله مقدماتی نجمه خدمتی با رکورد ۶۳۳ در رده دوم و شرمینه چهل امیرانی که سهمیه المپیک پاریس در این ماده را دارد با رکورد ۶۳۰.۴ در رده هفتم قرار گرفتند و به فینال راه یافتند. 

فاطمه امینی نیز که پیش از این سهمیه المپیک پاریس در این ماده را کسب کرده‌ با رکورد ۶۱۱.۶ در رده ۹۶ ایستاد. 

البته ایران در این ماده هر دو سهمیه خود را کسب کرده‌ و دیگر در این ماده صاحب سهمیه المپیک نخواهد شد. 

فردا در پنجمین روز از این مسابقات مرحله فینال تفنگ بادی زنان از ساعت ۱۷:۳۰ و فینال تفنگ بادی مردان از ساعت ۱۶ انجام خواهد شد و پوریا نوروزیان، نجمه خدمتی و شرمینه چهل امیرانی رقابت خواهند کرد. همچنین ملی‌پوشان در مرحله سرعت تپانچه ۲۵ متر زنان نیز رقابت خواهند کرد.

مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی و آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک پاریس از ۲۴ تا ۳۱ فروردین با حضور ۴۶۶ ورزشکار از ۷۶ کشور در ریودوژانیرو برزیل برگزار می‌شود. در این مسابقات در هر ماده دو سهمیه توزیع می‌شود. 

ایران در این مسابقات ۱۵ نماینده دارد و نمایندگان ایران در تپانچه بادی مردان و زنان از رسیدن به فینال بازماندند. همچنین تیم‌های میکس بادی تفنگ و تپانچه نیز به فینال نرسیدند. 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا