شهید سلیمانی چهره‌ای ماندگار و اثرگذار در نظام بین‌المللی بود

خطیب:

شهید سلیمانی چهره‌ای ماندگار و اثرگذار در نظام بین‌المللی بود

شهید سلیمانی چهره‌ای ماندگار و اثرگذار در نظام بین‌المللی بود

وزیر اطلاعات در همایش مکتب شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی چهره‌ای ماندگار و اثرگذار در نظام بین المللی بود و تغییرات اساسی را ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در همایش مکتب شهید سلیمانی، گفت: مکتب شهید سلیمانی، مکتب مقاومت است و مکتبی است که در مقابل نظام سلطه شکل گرفت و همچنین توانست راه را برای ایجاد تمدن اسلامی در سطح منطقه و جهان هموار کند.

وی افزود: دشمن حاکمیت خودش را با سرکوب ملت‌های منطقه از جمله ملت فلسطین، اشغال عراق و افغانستان و حضور در سوریه و نیز ایجاد ائتلاف‌های مختلف اعمال می‌کرد. دشمن تلاش کرد انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به محاصره درآورد و به براندازی نزدیک کند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: ما شاهد محور مقاومت و گسترش آن بودیم. مرد محور مقاومت شهید سلیمانی بود. مکتب او عقلانیت، مقاومت و معنویت است. شهید سلیمانی چهره‌ای ماندگار و اثرگذار در نظام بین المللی بود و تغییرات اساسی را ایجاد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: او تربیت شده اسلام و امام و قهرمان ملت بود. او شخصی شجاع، با درایت، باهوش و دوستدار اهل بیت و اهل معنویت بود. کسی که همواره در جهاد در راه خدا در معرض شهادت بود و از دشمن و حرف این و آن پروایی نداشت.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: کسی که با تدبیر در میدان نظامی حماسه‌ها آفرید و سرنوشت انسان‌ها را در نظم جهان و مرزها تغییر داد و شرایط مختلفی را ایجاد کرد و الزامات جدیدی را بر جهان و نظام سلطه تحمیل کرد.

وی با اشاره به گرامیداشت روز ۹ دی ماه، روز جهانی مقاومت و پایداری و نیز ۱۹ دی ماه که سرآغاز انقلاب ظفرمند امام راحل بود، خاطرنشان کرد: نزدیکی این سه مناسبت شاهد و گویای آن است که انقلاب ما با حضور مردم و رهبری امام خمینی آغاز شد و با وجود دشمنی‌های متعدد از جمله به شهادت رساندن شهید سلیمانی از مرزها فراتر رفته است.

خطیب گفت: هر کسی بخواهد در منطقه ما تصمیمی بگیرد، نمی‌تواند محور مقاومت و یاران سلیمانی را در نظر نگیرد. آنها سرنوشت تصمیمات راهبردی را در جهان مشخص می‌کنند. امروز انقلاب اسلامی چارچوب مرزهای ایران را در نوردیده و به زودی شاهد آثار پررنگ و مؤثر این حماسه‌ها در سرزمین فلسطین به شکل شگفت انگیزی خواهیم بود.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امروز رژیم صهیونیستی اعتراف می‌کند با همه حمایت‌های نظام سلطه از جمله حمایت‌های اقتصادی، نظامی و سیاسی در مقاطع مختلف که به نفع این رژیم شکل گرفته است به دلیل وجود مقاومت، آنها به ناامنی‌های روزانه اعتراف می‌کنند. امروز شاهدیم اگر روزی اعلام کردند سرزمین‌های ۱۹۴۸ آنان امنیت کامل دارد ولی امروز خودشان می‌گویند ناامنی از سرزمین‌های ۱۹۶۷ به سرزمین‌های ۱۹۴۸ هم سرایت کرده است.

وی افزود: در صحنه سیاسی در آنجا ائتلاف‌ها شکننده و صحنه سیاسی آنها در داخل و بیرون ثباتی ندارد. آنها که هر لحظه که می‌خواستند علیه لبنان، غزه و فلسطین اقدام نظامی می‌کردند، امروز فرماندهان نظامی شأن از هر گونه درگیری حذر می‌کنند. این توان را مقاومت ایجاد کرده است و سرشناس‌ترین فرمانده منطقه یعنی شهید سلیمانی آن را به جا گذاشته است. این حماسه ماندگار اوست. سرداری که با شهادتش هر روز در مکتب نظامی دنیا، اقدامات و حماسه‌های او درس آموز شده و محور تصمیم گیری هاست.

محور مقاومت در حال گسترش است

خطیب ادامه داد: شواهدی است که محور مقاومت در حال گسترش است. امیدواریم در اروپا و آفریقا گسترش یابد، این مکتبی است که سردار سلیمانی آن را پایه گذاری کرده است.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: اگر یک روزی قدرت شرق و غرب در جهان مطرح بود و بعداً ادعا کردند که غرب بر شرق پیروز شده است امروز ما قدرت و اقتدار مقاومت را در برابر نظامی که ادعای پیروزی بر تمام قدرت‌ها را دارد. آنچه در سیاست، اقتصاد و صحنه نظامی شکل می‌گیرد محوریت آن درون آمریکاست. آنچه در فضای مجازی به وجود می‌آید غول‌های آن در درون آمریکا قرار دارند اما قدرتی به ظاهر کوچک که از نظر قدرت و نفرات قابل ذکر نباشد نشان داد این انقلاب و مقاومت چنین غول‌هایی را شکست داده و مجبور به عقب نشینی می‌کند.

وی افزود: برخی کشورها به همراه آمریکا در افغانستان و عراق هزینه کردند اما مجبور شدند سیاست و راهبرد خود را به صورت بنیادین تغییر دهند و منطقه را به شکل دیگری ببینند.

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود اظهار داشت: انقلاب اسلامی می‌تواند سرنوشت منطقه و جهان را تغییر دهند. روزی در لبنان قدرت سخن گفتن و اظهار نظر در مقابل رژیم اشغالگر قدس ممکن نبود اما امروز خط مرزی و دریایی را به کمک حزب الله تعیین می‌کنند و در تصمیماتی که در دریای مدیترانه توسط رژیم صهیونیستی گرفته می‌شود، حزب الله نقش مسلطی را بازی می‌کند. در واقع حزب الله لبنان از اصلی ترین محورهای مقاومت در حال نفوذ در دریای مدیترانه شده و نقش راهبردی را ایفا می‌کند.

وی افزود: امروز شاهدیم رئیس موساد و اطلاعات رژیم صهیونیستی با سفر به انگلستان رسماً ادعا می‌کند محور مقاومت و انقلاب در انگلیس نفوذ پیدا کرده و همین را به فرانسه و دیگران هشدار می‌دهد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: امروز شاهدیم یکپارچگی و جنگ جهانی رسانه‌ای علیه کشور ما شکل گرفته است زیرا آرام آرام مقاومت پایه‌های قدرت آنها را به لرزه درآورده است. از اصلی ترین سیاست‌های آنها براندازی ایران است و نه تضعیف آن. در اغتشاشات اخیر باور کرده بودند انقلابی شکل گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا