شیخ‌الاسلامی: شهادت سردار سلیمانی، موج پنجم تروریسم را تبیین کرد رئیس مرکز سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: شهادت سردار سلیمانی، موج پنجم تروریسم را تبیین کرد که جزئیات آن قابل بازشناسی است. به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن شیخ الاسلامی صبح امروز (شنبه ۱۰ دی ماه) در میزگرد تخصصی شهید سلیمانی و مبارزه […]

شیخ‌الاسلامی:

شهادت سردار سلیمانی، موج پنجم تروریسم را تبیین کرد

شهادت سردار سلیمانی، موج پنجم تروریسم را تبیین کرد

رئیس مرکز سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: شهادت سردار سلیمانی، موج پنجم تروریسم را تبیین کرد که جزئیات آن قابل بازشناسی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن شیخ الاسلامی صبح امروز (شنبه ۱۰ دی ماه) در میزگرد تخصصی شهید سلیمانی و مبارزه با تروریسم و افراطی گری در منطقه غرب آسیا، اظهار داشت: ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی از جهات مختلف پدیده‌ای بسیار متمایز و منحصر به فرد است.

وی ادامه داد: در واقع، حمله ناجوانمردانه به ایشان و پذیرش وقیحانه این ترور ناجوانمردانه، این اتفاق را در جایگاه متمایز و منحصر به فردی قرار داد.

رئیس مرکز سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مطالعه در مورد موضوع تروریسم تاریخ طولانی دارد، افزود: پدیده تروریسم از جهات مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و فناوری مورد توجه قرار گرفته است و ترور شهید سلیمانی که مهمان رسمی کشور عراق بود و توسط یک دولت ثالث مورد ترور قرار گرفت، مورد تأمل و مطالعه است.

وی افزود: در روابط بین الملل تروریسم از سه موج مورد توجه است؛ نخست موج اول که مربوط به آنارشیسم اوایل قرن نوزدهم است و موج دوم مربوط به تروریسم استعماری و مربوط به جنگ جهانی دوم است و موج سوم که مذهبی است. در سال‌های اخیر با ظهور داعش موج چهارم شکل گرفت که به دلیل ترکیب آن با فناوری و نوع فعالیت آنها، ادبیات جدیدی در تروریسم ایجاد کرد.

شیخ الاسلامی ادامه داد: شهادت سردار سلیمانی، موج پنجم تروریسم را تبیین کرد که جزئیات آن قابل بازشناسی است. شهادت سردار سلیمانی را با گونه‌ای از تروریسم که در ماه‌های اخیر در کشور رخ داد، شبیه می دانم. به این نحوه که با سو استفاده از اعتراضات به حق مردم، دشمنان شکل جدیدی از تروریسم را ایجاد کردند. به عبارتی غرب با شبکه‌های تلویزیونی مورد حمایت خود انواع شیوه‌های تروریستی را ترویج کرده و آموزش دادند.

رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه تصریح کرد: مطالعه موج پنجم تروریسم می‌تواند در دستور کار این جلسه علمی باشد و مورد توجه قرار گیرد.


شهادت سردار سلیمانی، موج پنجم تروریسم را تبیین کرد