به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در افتتاحیه بیست و چهارمین کنگره ملی و دهمین کنگره بین‌المللی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: دانشجویان، جوانان پرافتخار و […]


به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در افتتاحیه بیست و چهارمین کنگره ملی و دهمین کنگره بین‌المللی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: دانشجویان، جوانان پرافتخار و آینده‌سازان کشور هستند و افتخار می‌کنم که در جمع شما دانشجویان پزشکی حضور دارم.

سردار سلامی با بیان اینکه جوانان امروز امتداد دهندگان شخصیت نوابغ پزشکی ایران به‌ویژه ابوعلی سینا هستند، افزود: ابوعلی سینا شخصیتی شگفت‌انگیز است که کتاب «قانون» او در معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی تدریس می‌شد؛ او پرافتخارترین و برجسته‌ترین شخصیت پزشکی جهان است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شما دانشجویان احیاکنندگان عصر طلایی تمدن اسلام و ایران هستید، عنوان کرد: چهره و رخسار شما جوانان و دانشجویان پزشکی شخصیت آینده مملکت ما است. شما جوانان عزیز ایرانی از ایمان، غیرت، جوانمردی و عاطفه برخوردارید.

وی با بیان اینکه علم پزشکی نفوذ به پیچیده‌ترین اسرار خلقت است، تصریح کرد: اگر کسی یک انسان را زنده کند، انگار همه بشر را زنده کرده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دانش شما دانشجویان پزشکی، دانش خداشناسی و علم توحید است، گفت: خداوند در وجود هر انسانی یک دنیا ساخته و ترکیبی از پیچیده‌ترین اسرار خلقت در بدن هر انسانی وجود دارد؛ وجود هر انسانی یک دنیا است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: شخصیت پزشکی ترکیبی از دانش، علم، هنر، مهارت، حکمت است و اطبای قدیم را «حکیم» می‌گفتند. دانش پزشکی بسیار سخت است و دانشجوی پزشکی دوره‌های سختی را پشت سر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه هر بیمار یک شخصیت دارد و همه با هم فرق دارند، افزود: شما در زمان درمان و معاینات باید دانش متفاوتی را به کار بگیرید و دارو و درمان تجویز کنید؛ این نشان می‌دهد که پزشکان دانشمند و عالم هستند و اعتماد به نفس بالایی دارند.

سردار سلامی با بیان اینکه پزشکان باید دلسوز، منظم و با بیمار همدلی کند، یادآور شد: ایران اسلامی در حوزه پزشکی در سطح بالایی در دنیا قرار دارد؛ لذا به مجموعه درمانی کشور افتخار می‌کنم؛ زیرا دیدیم که این عزیزان در دوران شیوع کرونا از جان و دل تلاش کردند و این به قلب‌های رئوف و مهربان و وجدان آنان برمی‌گردد.

فرمانده کل سپاه در ادامه به پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه فضایی و ساخت و پرتاب ماهواره اشاره و بیان کرد: رسیدن به این دانش در عصر محاصره ملی کار بسیار مهمی است؛ این نتیجه تلاش‌های جوانان غیور ایرانی است. جوانان ایرانی با دستاوردهای پیشرفته بومی می‌توانند شناورهای دشمن را با استفاده از هوش مصنوعی مورد هدف قرار دهند.

وی با اشاره به موشک‌های بالستیک ایران اسلامی افزود: موشک‌هایی هستند که ۱۵ برابر سرعت صوت، سرعت دارند و به لحاظ فناوری از پیچیده‌ترین فناوری‌های جهان محسوب می‌شوند؛ این موشک‌ها در اختیار سه کشور قرار دارد که ایران جزو آن‌هاست.

سرلشکر سلامی به پیشرفت‌های نیروهای مسلح در حوزه‌های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در مسیر پیشرفت است و دشمنان از این پیشرفت‌ها عصبانی هستند و این دستاوردها و پیشرفت‌ها را نمی‌پسندند. ما در هر عرصه‌ای همچون هوش مصنوعی، کوآنتوم، سایبر، لیزر، دانش ژنتیک و پدیده‌های نوظهور حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

فرمانده کل سپاه متذکر شد: جوانان مراقب باشند که اگر از فضای علمی و انقلابی دور شویم، کشور آسیب می‌بیند. ما در بسیاری نیازها وابسته و وارد کننده بودیم، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

وی با بیان اینکه شما جوانان با امید زندگی کنید و چراغ امید را شما باید روشن نگه دارید، گفت: غربی‌ها به ما می‌گویند که شما صلاحیت دانش هسته‌ای ندارید؛ اما ما از تحقیر گذشتیم و به عزت رسیدیم. دشمن پیشرفت خود را در ضعف ایران اسلامی می‌بیند؛ اما آن‌ها باید بدانند که بازی تمام شد.

سردار سلامی به تصویر دشمن در عالم واقعیت اشاره کرد و افزود: برخی وجود دشمن را توهم می‌پندارند؛ در حالی که ما شبانه‌روز با دشمن دست و پنجه نرم می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: این شما جوانان هستید که باید مسلط باشید و مملکت را بسازید؛ اگر هم کسانی بخواهند به شما آسیب بزنند، آن‌ها را حذف می‌کنیم.