شمار شهدای حادثه تروریستی کرمان به ۹۱ نفر رسید

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

ایرنا: بر اساس اعلام سازمان اورژانس کشور، شمار شهدای حادثه تروریستی کرمان با شهادت دو نفر که در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند، به ۹۱ تن رسید

به گزارش سازمان اورژانس کشور، در پی حادثه تروریستی کرمان شمار فوتی ها و مصدومان ۳۶۸ نفر بوده و ۱۰۳ نفر آنها همچنان بستری هستند که ۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه است.

طبق آخرین آمار اعلامی تاکنون ۱۱۱ عمل جراحی برای نجات مصدومان صورت گرفته است.

دو شهید امروز طاهاشادکام ۸ ساله و سعید شهنوازی ۶۰ ساله هستند.

همچنین جعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که امروز – شنبه ۱۶ دی – قرار است یکی از مصدومان این حادثه تروریستی که یک کودک چهار ساله است برای مداوا به تهران منتقل شود.

شمار شهدای حادثه تروریستی کرمان به ۹۱ نفر رسید

به گزارش ایرنا، عصر روز چهارشنبه (۱۳ دی) در سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی که بسیاری از هموطنان برای گرامیداشت این شهید در گلزار شهدای کرمان حضور یافته بودند، صدای مهیب یک انفجار در یکی از محورهای منتهی به گلزار شهدای کرمان شنیده شد؛ این انفجار در ۷۰۰ متری مزار شهید سلیمانی رخ داد و سپس انفجار دوم در یک کیلومتری مزار و خارج از مسیر زائران و مسیرهای بازرسی اتفاق افتاد.

تاکنون دبیرکل سازمان ملل ، اتحادیه اروپا، نهادهای بین المللی ، محافل سیاسی ، مقامات و رهبران مذهبی و سیاسی ، کارشناسان و تحلیلگران ، دولت های غربی ، عربی و اسلامی ، کشورهای آفریقایی و آسیایی بطور رسمی و با انتشار بیانیه های جداگانه حادثه شنیع تروریستی را که جان انسان های بی گناه و غیر نظامی را گرفته، محکوم کرده و با ملت ایران ابراز همدری کردند.

رهبر انقلاب اسلامی نیز در پیامی تاکید کردند: جنایتکاران سنگدل از هم اکنون آماج قطعی سرکوب و مجازات عادلانه خواهند بود و بدانند که این فاجعه آفرینی پاسخ سختی در پی خواهد داشت.

رییس جمهور نیز با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در جنایت تروریستی کرمان، مسئولان را موظف کرد هرچه سریع‏‌تر، نسبت به تسکین آلام آسیب‏‌دیدگان و مداوای مجروحان و بازگشت نظم و آرامش به شهر شهیدپرور کرمان اقدامات لازم را به ‏عمل آورند.

وزارت اطلاعات شامگاه جمعه – ۱۵ دی – در اطلاعیه‌ای از کشف و شناسایی سایر عوامل همکار و حمایت کننده‌ تروریست‌ها و شناسایی اقامتگاه مورد استفاده‌ دو تروریست معدوم در حومه‌ شهر کرمان  و بازداشت ۲ عنصر پشتیبانی و تأمین کننده‌ اقامتگاه مذکور خبر داد و اعلام کرد که ۹ نفر از شبکه‌ پشتیبانی تیم تروریستی و مرتبطین آن در ۶ استان کشور شناسایی و بازداشت شدند. قطعاً این عملیات تا بازداشت آخرین فردی که به هر شکل و به هر اندازه در پشتیبانی از جنایتکاران مورد نظر دخالت داشته‌ است، استمرار خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا