شریعتی: برقی‌سازی خودروها ضرورتی انکارناپذیر است

Print Friendly, PDF & Email

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت به سمت تولید خودروهای برقی هم برای حفظ محیط زیست و هم برای ذخیره منابع سوخت‌های فسیلی یک ضرورت است.

غلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با هشت صبح، با تاکید بر ضرورت برقی کردن خودروها، بیان کرد: یکی از اقداماتی که این روزها همه دنیا به سمت آن رفته است، استفاده از خودروهای برقی است که در وهله اول با کاهش مصرف سوخت های فسیلی به دنبال حفظ محیط زیست هستند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در فصل زمستان با پدیده وارونگی هوا و در نتیجه آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کنیم، بر ضرورت تولید خودروهای برقی تاکید و تصریح کرد: معمولا کیفیت خودروهای برقی بالاتر است و چون در ابتدای راه هستیم، صنعت گران باید به نحوی به تولید خودروهای برقی ورود کنند تا بتوانند با سایر کشورها رقابت کنند.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: دولت باید کمک کند تا سرمایه گذاری خوبی برای تولید خودروهای برقی انجام شود و کشور از این تکنولوژی بی‌بهره نماند.

شریعتی با بیان اینکه سوخت های فسیلی اندازه مشخصی ندارد، اظهار کرد: همچنین برای ذخیره سوخت های فسیلی باید به سمت استفاده از خودروهای برقی رفت چرا که اگر با همین رویه به استفاده از سوخت های فسیلی ادامه دهیم، قطعا این سوخت‌ها به اتمام می رسد، فلذا ذخیره سوخت های فسیلی به عنوان منابع ملی برای سایر نسل ها یک ضرورت است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا