به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در حاشیه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شایع‌ترین ویروس امروز آنفلوانزاست، گفت: از بین بیمارانی که بستری می‌شوند ۵ درصد آنها کرونا و ۹۵ درصد آنها آنفلوانزا است. وی افزود: کسانی که علائم سرماخوردگی دارند حتماً باید ماسک بزنند و رعایت فاصله […]


به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در حاشیه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شایع‌ترین ویروس امروز آنفلوانزاست، گفت: از بین بیمارانی که بستری می‌شوند ۵ درصد آنها کرونا و ۹۵ درصد آنها آنفلوانزا است.

وی افزود: کسانی که علائم سرماخوردگی دارند حتماً باید ماسک بزنند و رعایت فاصله و بهداشت را داشته باشند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: کسانی که نقص ایمنی دارند حتماً واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند.

عین اللهی درباره وضعیت شیرخشک نیز گفت: تا ماه گذشته بخشی از شیرخشک موردنیاز کشور با ارز ترجیحی تأمین می‌شد، به دلیل اختلاف قیمتی که وجود داشت میزان قابل توجهی از این شیرخشک قاچاق می‌شد.

وی افزود: تولید شیرخشک کشور امسال بیش از سال گذشته بود اما همچنان با کمبود مواجه بودیم؛ این امر ۲ علت دارد یکی قاچاق گسترده و دیگری مصارف غیر معمول همچون شیرینی‌پزی است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برای رفع این مشکل و رسیدن شیرخشک به مصرف‌کننده واقعی، تصمیم گرفتیم که شیرخشک به کدملی نوزادان اختصاص یابد.